Birevim, ülkemizdeki alt ve orta gelire sahip olan vatandaşların ev sahibi olmasını kolaylaştıran bir sistemdir. Tasarrufa dayalı, fark ödemeksizin, faizsiz ev sahibi olmayı sağlayarak bilinen ev alma yöntemlerini yeniden şekillendirmektedir. Hızlı teslimat avantajlarına sahip olan sistemde vatandaşlar ödeme şekillerini kendileri belirlemektedir. Dünyada ve Türkiye’de bir ilki başaran Birevim sistemi uygun fiyatlarla, profesyonel sistemiyle faiz ödemeden mülk sahibi olma imkanı tanımaktadır.

Birevim Nasıl Çalışır?

Ülkemizde faiz oranlarının ve ev fiyatlarının yükselmesi ile birlikte Evim Evim gibi ev sahibi olma sistemleri gelişmeye başladı. Birevim, tasarruf yöntemi ile ev alma fırsatı tanımaktadır. Bunun için vatandaşlara 4 farklı farklı metot sunmaktadır. Metodlar;

  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi: Peşinat ödemeden ev sahibi olma fırsatı sunan Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi’nde kişilerin evlerini ne zaman alacağı noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenir.
  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi V2: Bu yöntemde kişi taksitlerini ve ödemelerini kendi belirler. Evin teslim tarihi noter huzurundaki çekilişle belirlenir.
  • Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi: Evin teslim alınacağı tarih, kişinin belirleyeceği ödeme planına göre şekillendiği yöntemdir.
  • Konuta Değer Endeksli Yöntem: Merkez Bankası’nın her ay yayınladığı konut fiyat endeksi dikkate alınarak noter huzurunda belirlenen tarihteki değerine göre ev alınır.

Birevim Giriş

Birikimi olmayan, bankaların prosedürleri ile uğraşmak istemeyen ve faizsiz ev sahibi olmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Birevim sistemine giriş yapabilir.

Birevim Hesaplama?

Birevim sistemiyle ev almak isteyen müşteriler kendilerine en uygun yöntemi belirleyerek sisteme dahil olurlar. Satın alacağı evi kendi belirleyen müşteriler evin fiyatının üzerine yalnızca organizasyon ücretini eklemelidir. Organizasyon bedeli alınacak eve göre değişmektedir. Organizasyon ücreti evin fiyatının yüzde 4,5 ile 12’si arasında değişir. Ev ve organizasyon ücreti toplandıktan sonra müşteri taksit hesaplamasını ve vadesini kendi belirler. Dileyen peşinat ödeyerek taksitlerini düşürebilir.

Birevim Kampanyaları

Konut kredisi alarak ev sahibi olmak oldukça masraflı olduğundan pek tercih edilmemeye başladı. Özellikle yaşam şartlarının zorlaşması peşinatı biriktirmeyi de zorlaştırdığından kredi yerine farklı yöntem arayışları artış gösterdi. Vatandaşların peşinatsız, faizsiz, kredisiz ev arayışlarına karşılık veren Birevim çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşterilerine avantajlar sunmaktadır.

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak İçin
Formu Doldurun Sizi Arayalım.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>