Ev almak dendiğinde bu işlemin gerçekleşmesi için gerekli olan ilk şey peşinatın varlığı gibi gelse de peşinatsız ev almak için farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ayrıca banka kredi faizlerinin altında ezilmeden de ev sahibi olabilmenin yolunu açmaktadır. Bu yöntemler, kiradan kurtulmak isteyen vatandaşlara ve kiracıya ev olanağı sağlamaktadır.

Kiracıya ve peşinatsız bir şekilde ev sahibi olmak isteyen kişilere ev olanağı sağlayan yöntemler finans kuruluşlarının, gayrimenkul alış ve satış işlemini icra eden bazı emlakçı kuruluşlar ve bazı inşaat kuruluşları tarafından sağlanmaktadır. Bu seçenekleri sunan tüm noktalar maddi olarak kısıtlı imkanlara sahip vatandaşları ev sahibi yapabilmek için oldukça uygun seçenekler sunmaktadır.

Emlakçılardan Faizsiz ve Peşinatsız Ev Almak

Faizsiz ve peşinat vermeden ev alabilmenin bir yöntemi, gayrimenkul işinde çalışan kişilerce satılan evlerin belli bir taksite bölünerek ödenmesidir. Bu yöntem tamamen daire sahibi olan emlakçının inisiyatifindedir. Taksit sayısı genellikle bu yöntemlerde 12 İle 24 ay arasında değişmektedir. Peşinat alınmasa bile bu yöntemle yüksek taksitler ödemek zorunda kalan kişiler ödeme güçlüğü çekebilmektedir.

Emlakçıların sağladığı bu seçenekte genellikle senetle ev satışı sağlanır. Senetler toplam ev fiyatının belli bir taksit sayısına bölünmesi ile taksitle ev alabilmeyi sağlar. Bu yöntemin avantajı evi satan kişiler genellikle kurumsal olarak çalışan firmalar olmadığı için şartların esnetebilmesidir. Esnetilebilen şartlar ile ev sahibi olmak vatandaşlar bazı durumlarda daha rahat ödeme seçeneklerine ulaşabilmektedir.

İnşaat Firmaları ile Faizsiz ve Peşinatsız Ev Almak

İnşaat firmaları kendi yaptıkları evler için bazı zamanlarda kampanyalar düzenlemekte ve ev almakta zorlanan kişileri ev sahibi yapabilmektedir. Bu yöntemde ev fiyatını belirleyen inşaat firmaları sıfır faiz ve sıfır peşinat ile kendi bünyelerinde senetli ev satışı yapmaktadır. Senetler emlakçıların düzenlediği gibi toplam tutarın vade sayısına bölünmesi ile düzenlenir. Vade seçenekleri bu yöntemde bankalar kadar uzun olabilmektedir.

İnşaat Firmalarından Alınan Evlerde Vadeler

İnşaat firmaları genel olarak bakıldığında kısa vadeler ile ev satışı yapıyor gibi gözükse de uzun vadeler ile de ev satışı yapan firmalar mevcuttur. Bu vade seçenekleri 12 ay ile başlayıp 120 aya kadar uzayabilmektedir. Burada önemli olan nokta inşaat firmalarının kampanyalarını düzenli bir şekilde takip etmektir. Çünkü inşaat firmaları yaptıkları evlerin en kısa zamanda satışını yapabilmek için zaman zaman kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalarda “taksitle ev al” sloganı ile kira öder gibi ev almak mümkün olmaktadır.

Detaylı Bilgi Almak İçin
Formu Doldurun Sizi Arayalım.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>