2019 yılında pek çok firmanın peşinatsız taksitle araba almak isteyen kişilere sunduğu avantajlar hızla devam etmektedir. Bu avantajlar nelerdir, senetle peşinatsız araba nasıl alınır? Otomobil firmalarının çok cazip şekilde müşterilerine sunduğu bir kampanya olan sadece senetle taksit ödenerek sıfır ya da 2. el araba satışı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanında çoğu otomobil şirketi 2.el araçları da peşinat olarak sayabilmekte olup geri kalan ödeme için kişiye senet yapılarak taksitle ödeme yapması ve bu şekilde araç sahibi olması sağlanır.

PEŞİNATSIZ TAKSİTLE ARABA ALMAK

Finansman şirketi olarak da çalışan bir çok otomobil firmasının peşinatsız araba satın alma imkanı sunmasının yanı sıra bazı bankalar da sıfır veya 2.el araba alınması durumunda kişilere imkanlar sağlamaktadır. Kredi sicil notlarına ve gelir düzeylerine göre kişinin kredi alabilmesi durumu söz konusu olurken senetle peşinatsız araba nasıl alınır, ile ilgili soru bankaların çalışma prensibinin dışında gelişmektedir.

Bazı kişiler senet yerine kredi ödemeyi tercih ederek bankaya başvurmak isteyebilirler fakat peşinatsız olarak arabayı alacak kadar yüksek kredinin bankalar tarafından verilmesi pek de mümkün olmamaktadır. Ancak geri kalan kısım ihtiyaç kredisi olarak çekilebilirse kişi bu ikinci çektiği krediyi peşinat olarak ödeyebilmektedir. Bu da belki senetle peşinatsız araba alınması yerine tercih edilebilir fakat hem taşıt hem de ihtiyaç kredisinin kişi tarafından alınabilmesi için kendisinin ve kefilinin kredi notu yüksek ve sicilinin düzgün olması, belirli bir geliri olması gibi bazı şartlar aranmaktadır.

SENETLE TAKSİTLİ ARABA ALMAK

Özellikle de 2019 yılı içerisinde otomobil firmaları tarafından yapılan peşinatsız senetle araba satışı kampanyaları ile pek çok kişi araba sahibi olabilmektedir. Özellikle de sıfır arabalar için hiç peşinat istenmeden sadece senetle taksit yapılarak sahip olunması müşterilere oldukça da çekici gelmektedir.

Tabi ki senetle peşinatsız araba nasıl alınır diyerek araştırma yapan kişiler tarafından dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, güvenilir ve bilinen otomobil firmaları ile iletişimde bulunmaktır. Bu durum senetle araba alınmasını sağlayan galeriler içinde geçerli olmakla birlikte, güven duyulmayan galerilerden ya da firmalardan her ne kadar imkanları cazip olsa da uzak durulması önemlidir.

Şüphesiz ki günümüzde araba herkes için büyük bir ihtiyaç olmakla birlikte ücretin kredi ile karşılanamayan bir kısmı peşinat olarak verilmesi kişiyi bir hayli zorlamaktadır. Bir çok galeri ve otomobil firması 2019 yılında sıfır faizle ve peşinatsız sıfır araba alınabilmesi için kampanyalar düzenlemektedir. Özellikle de bazı otomobil firmaları oldukça avantajlı peşinatsız sıfır araba kampanyaları 2019 yaparak sıfır faizle kredi imkanı tanımakta, kimi modellerde indirimler ve kampanyalar yaparak çok cazip fiyatlar sunmaktadır.

Bankaların yanı sıra BDDK’ya bağlı olarak çalışmakta olan bir çok finansman şirketi de bulunmakta olup gerekli olan krediyi uygun imkanlarda sağlayabilmektedirler. Bu finansman şirketlerinin çoğu otomobil sektöründe faaliyet gösterdiği için peşinatsız sıfır araba kampanyaları ile çok cazip fiyatlar sunabilmekte ve aynı zamanda da peşinatsız araba alabilmek için imkan sağlamaktadır.

PEŞİNATSIZ TAKSİTLE SIFIR ARABA

Finansman şirketlerinin peşinatsız ve taksitle araba almak için sunduğu imkanların yanı sıra bazı bankalar da peşinatsız taksitle araba alınması ve özellikle de arabanın sıfır olması durumunda kredi imkanı sunabilmektedir.  Fakat bankalar alınmak istenen peşinatsız sıfır araba fiyatının belirli bir kısmı için kredi imkanı sunmakta ve geri kalan kısım için kişinin peşinat olarak ödemesi gerekmektedir. Peşin ödeme sıkıntısı olan kişiler ise bu durumda ikinci bir kredi olarak ihtiyaç kredisi ile kalan miktarı ödemektedir. Bankaların kişilere kredi verebilmesi de tabi ki kişinin kredi sicil notunun yüksek olması, belgelenmiş olan gelir belgesinin olması gibi belirli şartlara bağlı olmaktadır.

SIFIR ARABA KAMPANYALARI

2019 yılı başlarında da firmaların peşinatsız sıfır araba satışlarında müşteriler için sunduğu cazip fırsatlar devam etmektedir. Sadece senetle taksit yaparak ve peşinat almadan sıfır araba satan firmalar olmaktadır. Ayrıca bu firmaların sunduğu diğer bir imkan da ikinci el aracı olanlar içindir. İsteyen kişilerin ikinci el aracını peşinat olarak sayılarak firmadan senetle taksitli bir şekilde sıfır araba almak için yardım alabilir, isterseniz de ikinci el arabanın fiyatı peşinat olarak sayılıp geri kalan kısım için de kredi çekilebilmektedir. Aynı imkanlar peşinatsız taksitle 2.el araba almak isteyenler için de uygulanabilmektedir.