Faizsiz, peşinatsız ve kredisiz araba ve ev almak isteyenlere yardımcı olmak üzere kurulan Katılımevim, Tasarrufa Dayalı Finans Sistemi ile çalışmaktadır.  Taşıt kredisi alarak araba almak oldukça masraflı bir iş. Taşıt kredisinde faiz ve dosya masrafları gibi ek masraf kalemleri olduğundan dolayı kişi çektiği krediden daha fazlasını öder. Katılımevim’de ise ne faiz ne de gereksiz dosya masrafı gibi ödemeler yoktur.

Firmayı tanımayanlar faizsiz araba ve ev almaya imkan tanıyor ise kurum nasıl gelir elde ediyor diye düşünmektedir. Katılımevim’in elde ettiği bir gelir var o da; katılımcılarından aldığı katılım ücretidir. Katılım ücreti, alınacak araba için biriktirilecek fona göre değişmektedir. En düşük %5 en fazla %12’dir. Alınan katılım ücreti kurumun geliri olup personelin ücreti, kurumların giderleri buradan karşılanır.

Katılımevim ile Neler Alabiliriz?

Kurumun adında ev geçtiği için bazı kişiler yalnızca kiracıya ev almak için yardımcı olduğu düşünür. Oysaki Katılımevim ile ev, araba, gayrimenkul, işe yeri makineleri gibi birçok ürün alınabilir. Aslında kurumun temelinde birikim yapmak isteyen kişilerin bir araya gelmesi yatar. Bu aynı kadınların yaptığı altın günü gibidir. Altın günü yapan kadınlar istedikleri miktardaki para veya altınla güne girerler.

Her ay toplanan paralar bir kişiye verilir. Paraları alan kişi ihtiyaçlarını gidermiş olur. Normalde biriktiremeyeceği parayı bu vesile ile biriktirmiş olurlar. Hem de kurada erken çıkarsa ihtiyaçlarını daha erken sürede karşılamış olurlar. Taşıt, konut ve ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi ek ödemeler olmadığından kişi fazla ödemenin sıkıntısını yaşamaz.

Katılımevim Modelleri Nelerdir?

Katılımcılar toplama fon miktarını ve aylık taksit miktarını belirledikten sonra Katılımevim’in kendilerine sunduğu modellerden birini tercih ederler. Sunulan modeller şunlardır:

  • Rahat Model
  • Hızlı Model
  • Sabit Model
  • Esnek Model

Model belirlemesi neticesinde aylık ödeme planı yapılır. Modellerde ödeme standartları, teslim zamanı gibi değişiklikler vardır. Çekiliş ve çekilişsiz sisteme göre kişinin teslim tarihi belirlenir. Aylık ödemelerini yapan kişiye teslim tarihi geldiğinde daha hepsini ödememiş olmasına rağmen toplam fonu teslim edilir. Noter çekilişinde teslim tarihi ilk ay da olabilir son ay da. Katılımevim bazı dönemlerde erken teslim kampanyaları yapmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanılarak daha kısa sürede araba sahibi olunabilir.

 

Detaylı Bilgi Almak İçin
Formu Doldurun Sizi Arayalım.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>