Araç Kredisi Başvurusunda Kredilendirme Oranı Nedir?

Günümüz şartlarında ihtiyaçlarda geçmişe göre değişmektedir. Araba da bu ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Ancak bir araç sahibi olmak da göründüğü kolay değildir. Özellik ile belli bir birikim yok ise taşıt kredisi çekilmektedir. Kredi sistemlerinde ise aracın değerinin tamamı kadar kredi çekilememektedir. Kredilendirme oranı ise aracın değerinin belli bir yüzdesi kadar kredi çekilmesidir. Bu nedenle belli bir miktarı da sizlerin tamamlaması gerekmektedir. Bu durumda ise akla araç kredilerinde başvurusu esnasında kredilendirme oranlarının nasıl olduğu sorusu gelmektedir.

Kredi sistemlerinin bir önemli özelliği ise faiz sistemidir. En iyi kredi çekme dönemi faizlerin düşük olduğu zamanlardır. Böylelikle hem daha az fark öderken hem de borcunuzu daha kısa sürede ödemiş olursunuz.

Araç Kredisi Kredilendirme Oranları Nerelere Bağlıdır?

Araç kredisiyle hayallerindeki arabaya sahip olunabilmektedir. Araç kredisi faiz oranları ile kredilendirme oranından dolayı pek çok kişi düşünmektedir. Bankadan bankaya ve dönemsel olarak faiz ve kredilendirme oranları değişmektedir. En önemli nokta aracın sıfır kilometre mi yoksa ikinci el olmasıdır. İkinci el arabalarda ise yaş faktörü çok önemlidir. Beş yaşını geçen araçların çoğuna genellik ile kredi verilmemektedir. Bazı bankalarda ise 10 yaşına kadarda kredi çıkabilmektedir.

Genel olarak aracın değeri 120000 TL’ye kadar olan araçlarda %70 oranına kadar kredi verilebilmektedir. Eğer araç 120000 TL’ den daha yüksek bir değerde ise bu oran %50’ye kadar olmaktadır.

Araç kredisi hesaplama aracı ile çeşitli faiz oranlarında hesaplamalar yapabilirsiniz. Uzun vadeli olması ödeme kolaylığı sağlayabilir. Ancak faiz sisteminden dolayı daha fazla fark çıkması anlamına da gelmektedir.

Araç Kredisi Çekmeden Nasıl Araç Sahibi Olunabilir?

Araç kredisi çekmek gerekli şart ve durumlara uygun kişiler için iyi bir çözümdür. Faiz oranlarının yüksek olması ve çeşitli nedenlerden dolayı çok sayıda kişi çekimser davranmaktadır. Katılımevim faizsiz ve peşinatsız kampanyaları ile de araç sahibi olabilirsiniz. Ödeme planı da aylık gelirinize göre düzenlenmektedir. Faizsiz olması en dikkat çeken özelliği olmasının yanında büyük bir avantaj sağlamaktadır.

katilimevim-sabit-reklam