Araç Kredisi Kullanmak İçin Kasko Zorunlu mu?

Araç sahibi olanların en çok karıştırdığı konular arasında yer alan kasko, sizin kendi aracınız için yaptırdığınız güvencedir. Araç Kredisi kullanmak için kasko yaptırmak aslında yasal bir zorunluluk değildir. İsteğe bağlı olarak yapıldığı için kasko, kişilerin olası bir kazada kendi araçlarında meydana gelen zararın, bağlı bulundukları sigorta şirketleri tarafından büyük ölçüde karşılanmasını sağlar.

Kasko yaptırırken, aracın değeri üzerinden hesaplama yapılır. Araç kredisi, katılım evim tarafından gelir düzeyi yeterli olan kişilere sağlanan bir çözümdür. Uygun şartlarda alınacak olan kredilerle, kişilerin zorlanmadan araç sahibi olmaları hedeflenir. Araç Kredisi hesaplama işlemlerinde, alacağınız aracın piyasa değeri üzerinden uygun taksitlendirmeler yapılır.

Araç Kredisi Kaskoyu Zorunlu Kılar mı?

Araç alımlarında bazı kurumlar, kişisel olarak yaptırılan kaskoyu zorunlu tutabiliyorlar. Taşıt kredisi alırken, kaskonun yasal bir zorunluluğu olmamaktadır. Fakat olası bir kaza durumunda, aracın maliyetlerini karşılamak adına kasko, son derece faydalı olmaktadır. Sigorta şirketleri, her araca farklı kasko seçenekleri uygular. Burada aracın markası, modeli ve üretim yılı biçilen kasko değeri belirleyen etkenler arasındadır.

Kasko, araçlarda oluşacak olan çalınma, yanma ve hasarlı trafik kazalarını kapsayan ve kişilerin güvenliğini üst düzeyde sağlayan gerekli bir uygulamadır. Olabilecek olumsuz durumlarda aracın üzerine gelen riskleri, sigorta şirketi ile araç sahibi paylaşmış olurlar. Araba almaya karar verdiğiniz takdirde, katılım evim size uygun şartlarda araç kredisi faiz oranları ile farklı seçenekler sunar.

Araç Kredisi Ne Kadar Alınabilir?

Satın alacağınız araç bedelinin, yaklaşık olarak % 70’ lik kısmını kredi olarak kullanabilirsiniz. Katılımevim, size düşük faizli ve cazip ödeme şartlarında kredi imkanı sağlar. İkinci el araç kredileri, 5 yaşına kadar olan araçları kapsamaktadır. Bazı araç kredilerinde bu sınır 10 yıl olarak belirlenir. Bu sebeple kredi başvurusunda bulunmadan önce satın alacağınız aracın yaşına göre kredi kullanma imkanınız olur.

Her kredi çekilen yerin, kendi belirlediği kurallar çerçevesinde prosedürleri vardır. Katılım evim, genel şartlara uyan kişilere verdikleri araç kredisi seçeneklerinde, isteyen müşterilerine kasko yapabilmektedir. Sizde alacağınız araçlarda güvenliğiniz ve maddi açıdan sıkıntı yaşamamanız adına kasko yaptırarak, risk faktörünü en aza indirgemiş olursunuz.

katilimevim-sabit-reklam