Araç Kredisi Kullanmak

Bankaların müşterilerine sunduğu en büyük kolaylıklardan biri de araç kredisi kullandırmaktadır. İnsanların kısa sürede ve taksitler ile hayallerine kavuşmasını sağlayan bankalar her yıl binlerce kişiye araç sahibi olması konusunda yardımcı olmaktadır. Ülkemizde hizmet veren banklar farklı faiz oranları ve vade seçenekleri ile araç kredisi kullanmanızı sağlamaktadır. Günümüzde zorunlu ihtiyaç olan araba için bu kredileri rahatlıkla kullanabilir ve hemen istediğiniz aracı alabilirsiniz.

0,94 ile 1,15 faiz oranı aralığında taşıt kredisi veren bankalar 60 aya kadar da vade seçeneği sunmaktadır. Araç kredisi seçeneklerini değerlendirirken ilk olarak uzun zamandır müşterisi olduğunuz bankaları tercih ederek size sunduğu ekstra özel indirimler var ise faydalanabilirsiniz. Farklı banka seçeneği için ise mutlaka ön araştırma yapmalısınız. Çünkü dönemsel olarak bile farklılıklar söz konusu olabilmektedir.

En Popüler Araç Kredisi Hesaplamaları

Sıfır veya 2. el taşıt kredisi kullanmak için arayışlarınızı tek tek şube şube yapmanıza gerek yoktur. Çünkü bankaların internet siteleri bu işlemler için gerekli detayları sunmaktadır. Hatta mobil bankacılık üzerinden de bu hizmeti veren bankalar bulunmaktadır. Araştırmanızı internet üzerinden gerçekleştireceğiniz için en popüler araç kredisi hesaplamalarını yapan siteleri de göreceksinizdir.

Bu siteler en uygun araç kredisi veren bankaları hatta tüm bankaları güncel faiz oranları ile ekranınızda saniyeler içerisinde listelemektedir. Yapmanız gereken sadece hesaplama için istenilen alanları doldurmanızdır. Otomatik olarak aylık taksitleriniz, uygulanan faiz vs gibi tüm detayları tek ekranda bulabilmektesiniz. Aynı ekranda tüm bankaların istediğiniz krediye uyguladıkları faiz ve vade seçenekleri de yer almaktadır.

Tek tek tüm bankaların internet sitelerini ziyaret etmek yerine bu popüler araç kredisi hesaplama seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz. Size uygun seçeneği belirledikten sonra ekranınızdan bankaya ön başvurunuzu yapabilmektesiniz. Banka şubesine giderken gerekli evraklarınız ile gittiğinizde ise eğer kendi bankanız ise aynı gün içinde farklı bankadan krediyi kullanacak iseniz genellikle bir gün içerisinde gerekli miktar kredilendirilmektedir.

Banka Aracın Tamamını Kredi Eder mi?

Kredi kullanmayı tercih edeceğiniz bankaya göre araç kredisi şartları değişim göstermektedir. Ancak alacağınız aracın %60 ila %80 aralığında ki tutarı size kredi olarak sağlanmaktadır. Prosedür gereği yüzde yüz ödeme sağlanmamaktadır. Ancak müşterilerini her zaman memnun etmek isteyen bazı bankalar kalan oran için ihtiyaç kredisi kullanımını sağlamaktadır.