Banka Borcu Olanlar Taşıt Kredisi Kullanmadan Nasıl Araba Sahibi Olabilir?

Bankaya borcu olanların kredi notu düşer. Verilen süre içinde ödemesini yapmayıp yasal işlem yapılanlar ise kara listeye alınırlar. Kredi notu düşük olanlar ve kara listede olanlar kamu ve özel bankalardan, katılım bankalarından hiçbir şekilde kredi alamazlar. Kredisiz araba alma yöntemlerinden birine başvurmaları gerekir. Kredi almadan da araba almaya imkan tanıyan farklı yöntemler bulunmaktadır.

Bu yöntemlerden birisi senetle araba almadır. Taşıt kredisi alamadıysanız bir galeriye gidin. Galerilerde sıfır ve ikinci el otomobillerden istediğinizi alabilirsiniz. Senetle araba almayı düşünüyorsanız kesinlikle güvendiğiniz bir galeriye gitmelisiniz. Güvenin olmadığı bir yerden asla senetle ne ev ne de araba alınamaz. Senetle alınan arabada aslında yine kredi kullanılır. Fakat krediyi galeri sahibi kendi adına çeker. Senetle galeriden alınan arabaların normale göre daha pahalı olacağını unutmamak gerekir.

Markalarının Kampanyalarından Araba Almak

Reklamlarda araba markalarının bazen kampanyalar yaptıklarını görmekteyiz. Yazılı ve görsel basında gördüğümüz bu reklamlarla araba firmaları yıllık cirolarındaki açığı yaptıkları kampanyalar ile kapatmak isterler. Araba markalarının her yıl satması gereken araba sayısı vardır. Bunu tamamlayamadıklarında sıfır faizli veya uzun vadelerle taksitle araba sattıklarına şahit olmaktayız.

Aslında markaların yaptıkları kampanyalar bazen çok güzel fırsatları kapsamaktadır. Fakat sıfır ve son model arabaların fiyatlarının çok yüksek olduğunu hesaba katmak gerekir. Ayrıca kampanyaların ne zaman yapılacağı ve kesin yapılıp yapılmayacağı belli olmadığından beklemeli bir durumdur.

Tasarrufa Dayalı Finans Sistemlerinden Araba Almak

Tasarrufa Dayalı Finans Sistemleri, dünyada çok yaygın kullanılan bir sistemdir. Tasarruf yaparak ev veya araba almak isteyenler bu kurumlar aracılığı ile tasarruf yaparlar. Kurumun sistemi gereği katılımcılar bazen beklediklerinden çok daha kısa süre içinde fonlarına kavuşup arabalarını alabilirler. Ülkemizde yakın gelecekte yaygınlaşmaya başlaya bu kurumlar araba almak için çok güzel imkanlar sunmaktadır.

Kurulduğu tarihten itibaren binlerce katılımcısını güven içerisinde ev ve araba sahibi yapan Katılımevim bu kurumların önce gelenlerindendir. Annelerimizin altın günü mantığı ile işleyen Katılımevim’de faiz yoktur. Faiz ve dosya masrafı olmadığından kişi sadece hedefindeki toplam fon kadar ödeme yapar. Onun dışında faiz ve dosya masrafları ile kıyaslanamayacak kadar az olan katılım ücreti ödeyerek aracına kavuşur.