Banka Faizi Ödemeden Araba Almak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler…

Araba hayatımızın temel ihtiyaçlarından biridir. Bir zamanlar lüks olarak görülürken şimdilerde tamamen bir ihtiyaçtır. İhtiyaç olunca insanlar bir şekilde araba almaya çalışmaktadır. Para kazanmanın çok zor olduğu zamanımızda faizsiz araba alma yöntemlerini kullanmak en makulüdür. Neden zorla kazandığınız parayı başkalarına veresiniz ki? Özel ve kamu bankalarında faiz uygulaması vardır.

Hangi bankadan taşıt kredisi alınırsa alınsın kişi mutlaka çektiğinden fazla para ödeyecektir. Bunun nedeni faiz ve dosya masrafı adı altında alınan ek masraflardır. Halkımız taksitle araba mantığını kredi ile birleştirmişler. Çünkü bir zamanlar ülkemizde bankaların verdiği kredi, ihtiyaç ve taşıt kredisinin dışında farklı bir seçenek yoktu. Bundan dolayı taksitle ev veya araba alma denilince büyük çoğunluğun aklına bankalar ve verdikleri krediler gelir.

Taşıt Kredisi Ödeme Hesabı

Yakın tarihte kurulan Katılımevim, kredisiz, faizsiz ve peşinatsız araba ve ev almaya imkan tanıyan bir kurumdur. Dünya üzerinde uzun zamandır kullanılan Tasarrufa Dayalı Finans Sistemi ile çalışmaktadır. Tasarruf yaparak ev, araba ve diğer ürünlerden almak isteyenler sisteme dahil olurlar. Belli bir sistem içerisinde işleyen kurum güvenilirlik ilkesine dayanarak hizmet verir. Katılımcılarından fon ödemelerinin dışında sadece katılım bedeli almaktadır.

Katılım bedeli, alınacak ürünün fiyatına göre değişmekle birlikte en fazla %12, en az %5’tir. Bankadan 60 bin lira kredi çekildiğinde ki bu 60 bin arabanın parasının hepsi değildir. Arabanın maliyetinin %40’ı peşinat olarak alınır. Yani 100 bin liralık araba için ortalama 60 bin çekmeye izin verilir. 60 bin olarak çekilen ve 60 ayda ödenecek kredinin geri ödemesi 72 binden başlayarak faiz oranına göre 99 bine kadar çıkmaktadır.

Katılımevim Ödeme Hesabı

Faiz ödemeden araba almak istiyorum diyotsanız o zaman Katılımevim’e gideceksiniz. 60 bin üzerinden yapılan hesap Katılımevim’de üzerine katılım bedeli eklenerek ödenir. Bu da en yüksek orandan hesaplanırsa en fazla 7O bin civarındadır. Bu hesap 66 bine de düşebilir. Faiz olmaması ve aylık ödemelerini kişinin kendi bütçesine göre ayarlaması büyük bir avantajdır.

Çeşitli modelleri bulunan Katılımevim, tasarruf sahiplerine daha erken zamanda araba sahibi olabilmeleri için çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde krediden daha az ödeyerek en kısa sürede araba sahibi olma fırsatı elde edilir.