Faizsiz Peşinatsız Kredisiz Otomobil Alma Yöntemi

Araba almaya karar verdiğimizde araba alımının finansman işini nasıl çözeceğimiz ile ilgili seçenekleri değerlendiririz. Eğer maddi birikimimiz var ise peşinat olarak bu maddi birikimimizi kullanıp kalan tutarı taksitle ödeyebiliriz. Maddi birikimimiz yok ise peşinatsız araba alma seçeneklerini değerlendirmemiz gerekir.

Peşinatsız Araba Nasıl Alırım

Araba alırken ilk aklımıza taşıt kredisi ile araba sahibi olmak gelir. Taşıt kredisi faiz oranlarını yüksekliği geri ödemelerin ve taksit tutarlarının fazla olmasına sebep olmaktadır. Bu durumda taksitle araba alabilmek için banka dışında faizsiz araba finansmanı sağlayan finans kuruluşlarından destek alınmaktadır. Sektörün köklü kuruluşlarından olan Katılımevim araba sahibi olmak isteyen kişilere araba finansmanı konusunda destek olmaktadır. Katılımevim’de araba almak isteyen kişiler bir araya gelirler ve bir araba alma grubu oluştururlar. Her ay taksit öder gibi para toplayıp her ay bir araba alırlar. Grupta noter huzurunda yapılan çekilişle her ay gruptan bir kişi bu toplanan para ile araba sahibi olur.  Kişi istenilen modelde ve markada araba alabilmektedir. Kredisiz araba sahibi olmak isteyen birçok kişi bu sistem ile araba sahibi olmuştur.

Katılımevim gibi finans kuruluşları ile araba almak istediğimiz de almak istediğimiz araba sıfır araba ya da ikinci el araba olması fark etmez. Hem ikinci el hem sıfır araba alabiliriz. Araba firmaları ve oto galeriler de araba satışlarını arttırmak ve araba stoklarını eritmek amacıyla senetle araba satmaktadırlar. Bankadan taşıt kredisi kullanıp araba almak istemeyen kişiler bu ödeme seçeneği ile araba sahibi olmaktadırlar. Genelde araba firmaları ya da oto galericiler senetle satışlarda senet ödemeleri bitene kadar satılan araç üzerine kendi lehlerine rehin şerhi koydururlar. Senet ödemeleri problemsiz olarak bitince rehin şerhi kaldırılıp araç tamamen araç sahibinin olur.

Katılımevim Sistemi ile Sadece Araba mı Alabilirim?

Peşinat ödemeden araba sahibi olmak isteyenler için bir fırsat olan Katılımevim’in cazip ödeme koşulları ile sadece araba sahibi olunmaz. Araba ile birlikte aynı cazip katılım modelleri ile istenilen yerde ev sahibi de olunabilir. Kiradan kurtulmak isteyen ve kendi evinde yaşamak isteyen kişiler bu sistem ile peşinatsız, faizsiz ev sahibi olurlar.