Hayallerinizi Ertelemeyin

Modern çağın en büyük ihtiyaçlarından birisi de arabalardır.Özellikle, metropollerde yaşanlar için kısa sürede bir yere ulaşmak için mutlaka kendinize ait bir araç gerekmektedir. Ancak alınan maaşlar ve yaşam koşulları değerlendirildiği zaman pek çok kişi için araba almak hayallerin ötesine geçememekteydi. Ancak bankalardan araç kredisi kullanarak hemen bu hayalinize kavuşmanız mümkündür.

Bankalar farklı faizleri, vade seçenekleri ve bütçenize uygun ödeme planlarını düzenleyerek uygun krediyi aynı gün veya birkaç gün içerisinde temin etmenizi sağlamaktadır. Ülkemizde hizmet veren bankalarda taşıt kredisi faiz oranları 1,05 ila 1,15 arasında değişim göstermektedir. 48 aya varan vade seçenekleri ile de hayatın gerisinde kalmadan arabanızın keyfini sürmeniz sağlanmaktadır.

Hangi Bankadan Kredi Almalıyım?

Her bankanın müşterilerine sunduğu seçenekler değişim göstermektedir. En uygun araç kredisi için ilk olarak uzun zamandır hesabınız olan bankaları değerlendirmelisiniz. Bu sayede ekstra evrak vs düzenlemenize gerek kalmadığı gibi sizin için ekstra indirim ve düzenlemeler de söz konusu olmaktadır. Eğer kendi bankanız dışında bir seçeneğiniz de olsun isterseniz ülkemizde çok sayıda hizmet veren bankadan biri değerlendirebilirsiniz.

Farklı kredi seçenekleri için bankların internet sitelerini ziyaret edebileceğiniz gibi şubelere giderek de detayları öğrenebilirsiniz. Her bankanın araç kredisi şartları değişim gösterebilmektedir. Bazı bankalar evrakların yanı sıra sizden kefil isteyebilir. Hatta ödemeniz bitene kadar araca ipotek koyma durumu söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle detayları iyi değerlendirmeniz gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Sıfır ve 2. el araç kredisi almak istediğiniz bankanın internet sitesi üzerinden birkaç adımda kredinizi hesaplayabilirisiniz. Gelişen teknoloji sayesinde otomatik hesaplayıcılar sayesinde kredi ile alakalı tüm detaylara birkaç dakika içerisinde ulaşabilmektesiniz. Yinede kendi hesaplamanızı yapmak isterseniz;

Sıfır araç için 60 bin kredi kullanmak istediğiniz zaman 1,09 oranında faiz uygulanması durumunda 24 ay vade seçeneğinde ortalama taksit tutarınız 2928 TL civarında olmaktadır. Bankanız ek olarak sizden dosya masrafı, sigorta ve kasko gibi taleplerde bulunabilmektedir. Dosya masrafı içinde bankalar genellikle verdikleri kredinin 0,005 kadar bir miktar talep edebilmektedir.

Kredilerin faiz oranlarında vade uzadıkça değişim olmaktadır. Hesaplamalarınız yaparken buy detayı göz ardı etmeyiniz. Çünkü 24 ay vade kullandığınız zaman 1,05 ila 1,09 arasında olan faiz oranları 48 ay vade seçeneğinde 1,15 ila 1,19 a kadar artış gösterebilmektedir.