Hiç peşinatsız araba kampanyaları 2019

Araba şehirlerde hızlı ve istenilen zamanda ulaşımı sağlamak için çok önemlidir. Ev almak gibi araba sahibi olmak da temel ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Toplu taşıma araçları kullanılarak ulaşım sağlamak mümkündür. Fakat acil durumlarda ve keyfince hareket edebilmek için insanlar Senetle araba gibi imkanları kullanarak araç sahibi olmaktadır. Senet veya banka taşıt kredilerinde peşinat istenmektedir.

Yaşam şartları düşünüldüğünde peşinat biriktirmek oldukça zordur. Senetle ev veya araba almak isteyenler peşinat ödememek için pazarlık yapabilmektedir. Fakat alınmayan peşinat ayların taksitlerine eklendiği ve faiz oranını yükselttiği için çoğunluk tarafından tercih edilmez. Bundan dolayı peşinatsız araba ve ev almanın farklı yolları araştırmalıdır. Bankalar taşıt kredisi verirken ancak aracın yüzde 70’ni karşılamaktadır. Geri kalan yüzde 30’luk kısım peşin olarak alınır.

Peşinatsız Bankalardan Taşıt Kredisi Almak Mümkün mü?

insanlar peşinatsız ev sahibi olmak istedikleri gibi araçlarını da peşinatsız almak istemektedir. Bankalar BDDK tarafından incelenmektedir. BDDK’nın koyduğu kanunlar ve ilkelere göre bankaların peşinatsız araç satışı yapması mümkün değildir. Kiracıya ev almak için gösterilen yollardan biri olan peşinat kısmının ihtiyaç kredisi olarak çekilmesi araç isteyenler için de geçerlidir.

Yasal zorunluluktan dolayı bankaların faizsiz araba ve peşinatsız işlem yapmaması farklı alternatiflerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Katılım bankaları faizsiz ev veya araç almak için güzel bir seçenektir. Katılım bankaları faiz ile değil kar oranı ile hizmet verdiğinden İslami şartlara uygundur. Fakat katılım bankaları dahi peşinat talep etmektedir.

Araç Kampanyaları ve Diğer Seçenekler

Peşinatsız araç sahibi olmak isteyenler araba firmalarının kampanyalarını takip etmelidir. Araba firmaları yıllık satmaları gereken ciroya ulaşamadıklarında sıfır faizli ve peşinatsız kampanyalar düzenlemektedir. Kampanyalardan uygun fiyatlı araçlar alınabilir. Ayrıca Kira öder gibi ev sahibi olma imkanı veren imece ve yardımlaşma usulü ile çalışan kurumlar vardır. Bu kurumların sistemlerinden araç da alınabilmektedir.

Annelerin altın günü mantığı ile çalışan kurumlardan en uygun Taksitle ev al imkanları elde edilmektedir. Taksitle ev alma mantığının aynısı araçlar için de geçerlidir. Kişi kaç liralık araç alacağını ve kaç taksitte ödemek istediğini belirler. Taksit sayısına göre bir gruba dahil olur. Gruptaki kişilerin her birinin ödeme miktarı alacağı aracın fiyatına göre değişmektedir. Örneğin 100 bin liralık araç alacak olan kişi 20 kişilik gruba dahil olduysa aylık 5 bin lira öder. 3.ayda noter huzurunda çekilen kurada çıktığında kişiye toplamda ödeyeceği 100 bin lira verilir. Kişi aracını alır fakat taksitlerinin devamını ödemeye devam eder.