İnşaat Halindeki Eve Kredi Çıkarmak mı, Sıfır Evi Taksitle Almak mı?

Kirada oturan ve ev sahibi olmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Günümüz şartlarında ev almak için yeterli miktarda parayı biriktirmek oldukça zordur. Bu nedenle farklı yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kişiler, uygun fiyatlı ev satın almak için inşaat halinde olan konutlara yönelmektedir. İnşaat halinde olan evlerin fiyatları biraz daha düşük olmaktadır. İnşaat halindeki evler için kredisiz ev alma yöntemini araştıran birçok kişi bulunmaktadır.

Bu tür fırsatlar söz konusu olduğunda akla gelen çeşitli sorular bulunmaktadır. Birçok kişi, inşaat halindeki evi almanın mı yoksa sıfır evi taksitle almanın mı daha avantajlı olacağı konusunda araştırma yapmaktadır. Bu konuda dikkate alınması gereken birçok nokta bulunmaktadır. Her ne kadar inşaat evindeki evlere de banka kredisi çıksa da banka kredilerinin çeşitli olumsuzlukları bulunmaktadır. Banka kredileri ile peşinat ödemek zorunda kalacak kişiler, peşinatsız ev yöntemlerini tercih etmektedir.

Avantajlı Sıfır Ev Alma Yöntemleri

Günümüz gayrimenkul sektöründe sıkça karşılaşılan sorular bulunmaktadır. Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler, inşaat halindeki evlere yönelmektedir. Bankaların sunduğu konut kredilerinin çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Ev kredisi alınabilmesi için satın alınacak olan evin krediye uygun olması gerekmektedir. Aynı zamanda müşteriler tarafından belirli bir miktar peşinat ödenmesi gerekecektir.

İnşaat halindeki bir eve kredi çıkması için evin kredi uygunluk şartlarını taşıması gerekmektedir. Gerekli şartları taşımayan evlere kedi verilmemektedir. Bu nedenle inşaat halindeki evi kredi ile almak yerine taksitle ev alma yöntemleri tercih edilebilir. Farklı firmalar tarafından sunulan peşinatsız ev fırsatlarıyla hayalini kurduğu evi oldukça uygun yöntemlerle satın alan birçok kişi bulunmaktadır.

Sıfır Evi Taksitle Alma Yöntemleri

Beğendiği evi satın almak isteyen fakat yeterli miktar parası olmayan kişilerin tercih edebileceği farklı finansman desteği bulunmaktadır. Banka kredisiyle uğraşmak istemeyen veya senetle ev yöntemlerini tercih etmeyen kişiler için taksit ödeyerek ev sahibi olma fırsatı sunan firmalar bulunmaktadır. Türkiye’nin bütün illerinde hizmet veren firmalar, müşterilerin gelir durumuna ve bütçelerine uygun olarak taksit grupları oluşturmuştur. Müşteriler, kendi istedikleri taksit tutarlarını ödeyerek ev sahibi olabilmektedir. Bu tür fırsatlardan yararlanmak isteyen kişiler, firmaların internet sitelerini ziyaret edebilir.