Kocaeli’nde ev sahibi olmak

Emlak fiyatları genellikle evin konumuna ve bulunduğu bölgeye göre değer kazanmaktadır. Kocaeli’nde ev sahibi olmak isteyenler de bu kriteri dikkate alarak karar vermelidir. Başiskele, yeşillikler içerisinde çok güzel bir bölge. Talep son zamanlarda çok fazla arttığından dolayı Başiskele’de evlerin fiyatları oldukça yükseldi. Bölgede evlerin metrekaresi 1500 ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Tercihi Başiskele’de bir villa almak olanlar ise 400 bin ile 3 milyon arasında bir miktarı gözden çıkarmalıdır. Tabi villanın yeni olması, genişliği ve kaliteli işçiliği fiyatların değişmesine neden olur. Derdi Kiradan kurtulmak ve uygun fiyatlı ev bulmak olanlar ise Gebze taraflarına bakmalıdır. Gebze’de konutların metrekaresi 1200 TL ile 1500 TL arasında değiştiğinden daha uygundur.

Neden Kocaeli’nden Ev Alınır?

Devletin İzmir ile İstanbul arasında yatırımlar yapması, yeni ve modern konut projelerinin artması insanların Kocaeli’ne olan ilgisini artırdı. Kendi evini almak isteyenler veya yatırım amacıyla kentten konut almak istemektedir. Kocaeli merkezde kirada oturan bir kişi en az 1500 TL vermektedir. Her ay 1500 TL’yi vermek yerine üzerine biraz daha ekleyerek taksitle ev alma düşüncesi daha cazip gelmektedir.

Genel anlamda bu mantık çok doğrudur. Fakat hangi sistemle evin alınacağı çok önemlidir. Merkezdeki evlerin ortalama satış fiyatları 900 bin civarında. Gölcük gibi güzel ilçelerde ise ortalama 600 bindir. Depreme dayanıklı olarak inşa edilen yeni konutlar çok yüksek fiyatta olduğundan ev alma seçeneğinin dikkatli seçilmesi şarttır. Çünkü 500 bin TL bankadan kredi çeken bir kişi faiziyle 1 milyona yakın bir miktar ödeyecektir. Aylık bütçesi buna uygun olmayanlar iyi hesap yapmalıdır.

Kocaeli’nde Faizsiz Ev Alma Sistemleri

İzmit, Kartepe, Karamürsel gibi bölgelerinde ev fiyatları tavan yapan Kocaeli’nde ev almak için en doğru seçenek faizsiz sistemlerdir. Bankaların faiz oranları, peşinat talepleri, dosya masrafı başta olmak üzere alınan diğer masrafları müşterilerini konut kredisinden uzaklaştırmıştır. Konut fiyatları nasıl olursa olsun kişinin kendi bütçesine göre ev almasını sağlayan faizsiz sistemler altın günü mantığıyla çalışmaktadır.

Annelerin altın günü kurumsallaştırılmış ve daha profesyonel hale getirilmiştir. Kişinden ek masraf, peşinat, faiz istenmediği için çok fazla rağbet görmektedir. Sizde evinizin miktarını belirleyerek bu kurumlar aracılığıyla kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.