Kredi Çekmeden Sıfır Arabayı Taksitle Alabilir misiniz?

Sıfır arabayı taksitle alabilmek için tek seçenek taşıt kredisi değildir. Taksitle araba almanın tek yönteminin kredi almak olduğu düşüncesi çok eskide kaldı. Katılımevim gibi benzer kurumların olmadığı zamanlarda insanlar taksitle bir şeyler almak istediklerinde direkt olarak bankalara giderdi. O dönemlerde bankaların faiz oranları daha düşüktü. Doğal olarak insanlar aldıklarından çok fazlasını değil az fazlasını ödedikleri için sıkıntı yaşanmazdı.

Günümüzde zaten sıfır araba fiyatları çok arttı. Araba fiyatlarından daha fazla etkili olan konu ise artan faiz oranları idi. Faiz oranları psikolojik sınır olan %1’i aşıp %2’lere dayandı. Bunun anlamı 60 bin olarak çekilen taşıt kredisinin geriye 98 bin olarak ödenmesidir. Bu hesaplamalar dikkate alındığında günümüzde faizsiz araba alma seçeneklerini kullanmak çok daha makuldür.

Senetle Araba Almada Kredi Çekilir mi?

Taşıt kredisi çekmek uzun süren evrak işleriyle uğraşmak ve yüksek faizler ödemek anlamına gelir. Bazı kişiler evrak işlerinden kaçarak bazıları ise faizden kaçarak soluğu galerilerde alırlar. Galeriden senetle araba alırken çok uzun evrak işi yoktur. Fakat senetle alınan arabada faiz olacaktır. Çünkü galerici müşterisine senetle araba satarken kendi finans temeli sağlamsa kendinden değilse bankadan kredi çeker.

Galeri sahibi müşterisi için kendi adına kredi çeker ve doğal olarak faiz işletilir. Bütün bu işlemleri yaparken galerici kendi payını da unutmayacaktır. Çektiği kredinin üzerine bir de kendi payını ekleyecek. Böylece alınan arabanın fiyatı arttıkça artacaktır. Hem faizli hem de daha pahalı olacaktır. Güvenilir bir yer olmadığı müddetçe senette uzak durmak gerekir.

Faizsiz Kurumlar En Doğru Adres

Kredi çekmeden araba almak için en doğru adres faizsiz, tasarruf ve dayanışmaya dayalı kurumlardan araba almaktır. Kurumlarda peşinat talep edilmez. Kişinin birikimi olmasa dahi sisteme dahil olarak aracını alabilir. Kredi ve faiz olmadığından dolayı fazladan ödemeler yoktur. Sadece yapılan organizasyonun, personelin ve kurumların masraflarını karşılama adına katılım bedeli alınır.

Katılım bedeli alınacak aracın fiyatına ve modele göre değişmekle birlikte %5 ile %12 arasında değişir. Katılım bedeli dışında asla masraf kalemi çıkarılmaz. Noter huzurunda çekilen kura ile her ay bir kişi fonunu teslim alarak aracına kavuşur. Herkes sistemle peşinatsız araba almayı gerçekleştirinceye kadar ödemeler ve çekilişler devam eder.

katilimevim-sabit-reklam