Ne Kadar Taşıt Kredisi Kullanabilirim?

Taşıt kredisi sıfır veya ikinci el araç almak için kullanılabilecek bir kredidir. Araç kredisini sadece otomobil alırken kullanabilirsiniz.  Taşıt kredisi kullandığınız zaman alacağınız otomobile ipotek koyulur. Araç kredisi ile aldığınız taşıtı bankaya haber vermeden satamazsınız.  Aldığınız araç kredisi en fazla 48 ay vadeli olabilir.  1 ve 48 ay arasında vade seçimi yapabilirsiniz.  50.000 lira ve altı araçlar için %70’lik taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu hesaplamayı arama motoruna taşıt kredisi hesaplama aracı yazdığınızda da hesaplayabilirsiniz.

Taşıt kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişebilmektedir. Araç piyasasının durumu da faizi etkilemektedir. Ayrıca hiçkullanılmamış otomobil ve ikinci el araç kredisi faizleri de birbiriyle aynı değildir. Vadeli araç almaya yardımcı olan taşıt kredileri için faiz oranlarını birçok site göstermektedir. Bu siteler karşılaştırma da yapıyor.

Ne kadar taşıt kredisi alabilirim?

Bu sorunun cevabı istediğiniz araca ve satın alacağınız döneme göre değişiklik gösterir. Bazı zamanlar araç firmaları kullanılmamış araçlar için araba bayileri ile anlaşmalar imzalıyorlar. Yılsonu hedeflerine ulaşmak isteyen bayiler bankalarla %90 hatta %100 oranına kadar anlaşma yapabiliyorlar. Fakat genellikle araç kredileri araç bedelinin %50 ila % 90’ı aralığında olduğu için illa ki nakit paraya da ihtiyaç olabilir. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Araç kredisi şartları dikkate alındığında pek çok farklı bankanın, farklı bir politika izlediğini söyleyebiliriz. Bundan dolayı şayet taşıt kredisi çekecekseniz; en uygun seçenek için mutlaka ayrıntılı bir araştırma yapmalısınız.

En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?

Özet olarak taşıt kredisi dikkatli olunup iyice düşünüldükten sonra kullanılmalıdır. En uygun taşıt kredisi araştırılmalı ve seçilmelidir. Bu takdirde gerçekten size yarar sağlayacaktır. Zira en uygun seçenekli taşıt kredisi sayesinde tam anlamıyla avantajlı bir şekilde taşıt kredisi kullanmanız da mümkün olacaktır. Esasında bankaların taşıt kredisi verirken dikkat ettikleri kriterleri biliyor olmak da kredi aşamasında işinizi kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte özellikle kredi şartlarına dair yapacağınız ayrıntılı bir araştırmanın beraberinde önemli kazanımları da getireceği muhakkaktır. Bu kapsamda internet üzerinden yapılacak olan bir araştırmanın da oldukça avantajı olduğu söyleyebiliriz.