Peşinatlı Erken Teslim Ev Fırsatları

Günümüzde ev sahibi olmak için artık çok fazla  seçenek bulunmaktadır. Bankaların yüksek faiz oranlarına maruz kalmadan faizsiz ev almak üstelik bunu kira öder gibi bütçeyi zorlamadan gerçekleştirmek sistemi cazip hale getirmektedir. Bundan dolayı son zamanlarda peşinatlı erken teslim ev fırsatlarına dair yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Bununla birlikte sektörün son zamanlarda çok sayıda önemli alternatif seçeneği sunuyor olması sayesinde hemen her bütçeye uygun bir şekilde ev satın almak mümkün olmaktadır.

Peşinatlı ya da peşinatsız  ev alma sisteminde alıcı, satın almak istediği evin fiyatını ve aylık ödeyebileceği taksit tutarlarını belirler.  Peşinat ödeyebilecek durumda ise almayı planladığı evin fiyatından peşinat düştükten sonra geri kalan meblağ üzerinden taksitlendirme yapılır. Taksitle ev alma yöntemi diyeceğimiz bu yöntem ile alıcı belirlenen tarihte evini alır.  Bir kura sistemi bulunmamaktadır.

Sistemin Banka Kredisinden Artısı Nedir?

Hem kiradan kurtulmak hem de kredisiz ev almak sistemin en büyük artısıdır.  Bankalardan alınacak ev kredilerindeki yüksek faiz ev alacak olanları zorlamaktadır. Ayrıca bankalar kredi onaylarında çok çekinceli davranmakta ve herkese kredi onayı vermemektedirler. Senetle ev almak ise büyük riskler barındırmaktadır. Ekstradan bir faiz işlenmemesi, taksitlerin eşit olması da diğer artı özelliklerden sayılabilir.  Bu nedenle faizsiz ev ya da kredisiz ev sistemi birçok alıcıya daha cazip gelmektedir.

Ödeme Güçlüğü Yaşandığında Ne Olur?

Peşinatlı erken teslim ev sisteminde ödeme güçlüğü yaşandığında taksitlerin oranını ve sayısını değiştirme şansı bulunmaktadır. Herkesin yaşayabileceği sıra dışı bir harcama, işsiz kalma gibi durumlarda istenirse taksit dondurma veya da sistemden çıkma şansı bulunmaktadır. Peşi

Kiracıya ev ya da yatırım yapmak isteyene taksitle ev al sistemleri, küçük taksitlerle büyük bir hayali gerçek kılma adımlarıdır.  Bugünün şartlarında çok küçük bir azınlık dışında peşin ev alamayan herkes için umut vadeden bir alternatiftir. Bütün bu bilgiler ışığında şayet peşinatlı erken teslim ev fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız; mutlaka ayrıntılı bir araştırma yapmalısınız. Ancak bu sayede hem bütçenizi zorlamayacak hem de çok avantajlı bir şekilde ev satın almanız mümkün olacaktır.