Peşinatlı Ev Almak İsteyenlere Katılımevim’den Fırsatlar

İnsanın varoluşunda olan temel ihtiyaçlarının başında yer alan barınma ihtiyacı günümüz şartlarında farklı boyutlara taşınmıştır. Bir zamanların “ Nohut oda bakla sofa” tabirinde olduğu gibi başımızı sokacağımız bir ev yerini modern evlere bıraktı. Lüks rezidanslar, akıllı evler çağımızın popüler seçenekleri arasında yer alıyor. Tabi ev almak hayali her insanı bütçesine göredir.

Ülkemizde her bütçeye her zevke uygun ev bulmak mümkün. Ancak zaman zaman ekonomik koşullar ve öncelikler bu hayallerin önüne geçebiliyor. Ev sahibi olmak gibi bir hayaliniz varsa bunu ertelemek yerine uygun koşullarda, bütçemi sarsmadan, kira öder gibi nasıl ev sahibi olabilirim, senetle ev alabilir miyim planlaması içine girebilirsiniz. Öncelikle hedefinizi belirleyin ve bütçe planlamanızı yapın.

Katılımevim’de Ev Sahibi Olma Modelleri

Katılımevim farklı modeller ile sizlere peşinatla veya peşinatsız ev alma fırsatları sunuyor.  Ev sahibi olmak, kiradan kurtulmak istiyorum diyorsanız, Katılımevim’in sunduğu, farklı ödeme seçeneklerindeki bu modelleri mutlaka incelemelisiniz. Sabit model, rahat model, hızlı model ve esnek model olarak adlandırılan taksitle ev alma, faiz ödemeden, küçük birikimlerle ev sahibi olacağınız yöntemler sizin isteğinize göre belirlenir.

Peşinatım yok diyorsanız, sabit model size uygun olabilir. Ödeme durumunuza uygun olarak taksitlerinizi belirlersiniz. Bu modelde kura uygulaması da yok. Alacağınız evin bedelinin yarısını biriktirdiğinizde ev bedelinin tamamını alabilirsiniz. Geriye kalan miktar kurum tarafından ödenir. Siz evinize taşınır ve ödemeyi yapmaya devam edersiniz. Böylece erkenden, kredisiz, faizsiz ev sahibi olursunuz.

Peşinat İle Evini Erkenden Teslim Al

Katılımevim’in sunduğu rahat model ile ev sahibi olmak ise oldukça avantajlı. Bu model ile kredisiz ev sahibi olurken taksitlerinizi ve peşinat verip vermeyeceğinizi siz kendiniz belirlersiniz. Peşinat öderseniz evinize daha erken sahip olabilirsiniz. Taksitle ev al yöntemleri arasında en çok ilgi gören modellerin başında yer alan hızlı model ise rahat modelin hızlandırılmış halidir.

Katılımevim’in sunduğu rahat ve hızlı model ev sahibi olma yönteminde resmi noter huzurunda yapılan çekilişte ne zaman ev sahibi olacağınız belirlenir. Kiracıya ev sahibi olma imkânı kazandıran bu faizsiz birikim modellerinde her şey sizin isteğinize ve bütçenize uygun olarak belirlenir. Erken teslim avantajı sunan hızlı model ile belirli dönemlerde ödeme miktarınızı arttırarak evinize çok daha erken tarihte sahip olursunuz.