Peşinatsız Araba Alma Yöntemleri

Araç artık herkes için bir ihtiyaç halini almaktadır. Kişilerin hayali araba sahibi olabilmektir. Bunun için ayrılan bütçe çoğu zaman yeterli gelmeyebilir. Bu sebeple kişiler çoğu zaman peşinatsız araba alma yöntemlerini araştırmaktadır. Peşinatın olmadan araba alabilmek insanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Peşinatsız araba alma yöntemleri bir kaç tane sayılabilmektedir. Büyük otomobil firmaları araba kampanyaları düzenlerken peşinatsız araba kampanyaları yapabilmektedir. Bu yöntemle vade sayısı fazla olmakta ve ödenilen taksit miktarı yüksek olmaktadır.

Bankalardan alınan taşıt kredisi taşıtın %70 i kadar ödemeyi kapsamaktadır. Geri kalan %30 için farklı kredi türü olan tüketici kredisi çekilerek peşinat verilmeden aracın tamamı için kredi çekilmiş olur. Böylelikle peşinatsız araba alınabilir. Başka bir yöntem senetle araba alımı seçeneği vardır. Bu yöntem ile de taşıt alan kişiler peşinatsız taşıt sahibi olabilmektedir. Senet ile araba sadece galerilerden ve güvenilir galerilerden alınmalıdır.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır 

  • Senetle araba almanın yolu galericilerden geçmektedir. Galeriden beğenilen herhangi bir araç için alıcı ve satıcı arasında resmi işlemler başlatılarak senetle araba satışı yapılmış olur.
  • Senet üzerinden yapılan satışlarda açık açık taksit sayısı ve taksit tutarları belli olmalıdır. Senetlerin aylık mı yoksa toplu olarak mı hazırlanacağı konuşulmalıdır.
  • Senet doldurma işlemi oldukça hassasiyet gerektiren işlemlerdir. Bu işi bilen birilerinden fikir almak oldukça önemlidir.
  • Senetle araba alırken arabanın sahibi alan kişidir. Ancak borcu bankaya değil senet imzaladığı kişilerdir. Dolayısıyla arabanın borcu bitene kadar galeriye araç bağlıdır.

Peşinatsız Ve Faizsiz Araba Alma Nasıl Olur? 

Peşinat verilmeden faizsiz araba sahini olmak oldukça güçtür. Ancak bu iş için kurulmuş firmalarda bulunmaktadır. Hem peşinat vermeden hem de faizsiz araç sahibi yapan firmalar altın günü mantığı ile çalışmaktadır.

Yapılan grup sayısına göre kişiler her ay ödeme yapar ve yapılan ödeme ile grup içinde bulunanlara sıra ile araç alınır. Bu yöntem katılım ücreti ödenerek girilebilecek yöntemlerdir. Bankalarla kredi için sıkıntı yaşayanlar ve faiz ödemek istemeyenler için çok sık başvurulan yöntemlerdendir.

katilimevim-sabit-reklam