peşinatsız araba almak için bu fırsatları kaçırmayın

Fırsatlar insanların eline çok nadir geçer. Bunda dolayı fırsatlar yakalandığında değerlendirilmeli ve kaçırılmamalıdır. Ev sahibi olmak veya araç almak için bazen çok güzel kampanyalar yapılır. Araç markalarının yıllık satış cirosunu yakalaması amacıyla yaptığı kampanyalarda faizsiz araba almak imkanı elde edilebilir. Çünkü markaların yaptığı kampanyalarda bazen sıfır faizli bazen peşinatsız araç satışları yapılmaktadır.

Bankalarla işbirliği içinde yapılan kampanyalarla taksitle ev alma, araç sahibi olma söz konusu olabilir. İnşaat firmalarının yaptığı gibi araba markaları da bazen bankalar ile özel kampanyalar düzenleyebiliyor. Bu kampanyalar vatandaşa cazip fiyatlar sunarken taksitle ev al, araba al hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. Fakat bankaların prosedürlerinin uzun ve masraflı olduğu unutulmamalıdır.

Senetle Galeriden Araba Almak

Galeriler, senetle araba almak için uygun kurumlardır. Galerilerin büyük bir kısmı senetle araç satışı yapmaktadır. Araba ve ev almak için değerlendirilen senet yönteminde biraz dikkatli olmakta fayda vardır. Öncelikle senetlerin aylık doldurulması gerekir. Aylık ödemelerden sonra senet alınmalıdır. Toplam hazırlanan senetler satıcının elinde kaldığından sıkıntılar yaşanabilir. Ayrıca senetlerin eksiksiz ve net bilgilerle doldurulması ayrıca önemlidir.

Bankalardan taşıt veya ev almak için kredi çekilirken kredi notu gibi durumlar bazen sıkıntı çıkarabilmektedir. Bundan dolayı insanlar senetle ev veya araba alma yolunu denemektedir. Aslında senette de faiz ve peşinat vardır. Senet, birikimi olmadığından dolayı peşinatsız araba almak isteyenler için uygun değildir. Fakat galerilerde peşinat konusu pazarlığa açıktır.

Faizsiz Sistemlerle Araç Almak

Ülkemizde son dönemlerde oldukça yaygın olarak peşinatsız faizsiz ev ve araç almak için yardımlaşma usulünü kullanan kurumlar kullanılmaktadır. Bu kurumlarda kişilerden peşinat talep edilmez. Ev veya araç almak isteyenler altın günü mantığı ile birbirlerine yardımcı olarak her ay birine araç almaktadır. Kiracıya ev, araçsıza taşıt alma fırsatı veren kurumlarda kura yöntemi ile çekiliş yapılır.

Çekiliş her ay noter huzurunda yapılır. Kurada çıkan kişiye ödemelerinin toplamı olan miktar verilerek aracını alması sağlanır. Toplamda ne kadar parasının olacağı kişinin ödediği taksit sayı ve ödeme miktarı belirler. Kira öder gibi ev alma, zorlanmadan taksitle araba almak bu kurumlar sayesinde kolaylaşmaktadır.