Peşinatsız Araba Kampanyaları

Kişilerin  almak istedikleri aracı kendi içlerinde netleştirmeleri çok  önemlidir. Araba almak isteyen kişilerin peşinatı yoksa banka kredilerini tercih etmeleri mümkündür. Ama bazı durumlarda bu pek mümkün olmayabilir. Banka kredisi kullanmayı tercih etmeyen ya da  istemeyen ya da banka kredisi alamayacak durumda olanlar taksitle faizsiz ve peşinatsız araba alınıp alınmayacağını merak etmektedir. Peşinatsız araba kampanyaları ile bu artık daha ulaşılır bir durum olmuştur.

Bazen yıl sonu ya da yıl başlarında  büyük otomobil firmaları sıfır faizli otomobil kampanyaları yapmaktadır. Hiç peşinatsız araba kampanyaları araba piyasasının canlanmasına sebep olmaktadır.Bu durum sıfır araba satışlarını artırdığı gibi verilen kredilerin faizsiz olması sebebi ile de oldukça avantajlıdır. Dev otomobil firmaları taksitle faizsiz araba imkanı sunarken mutlaka peşinatı öne sürmektedir. Belli miktar peşinatın olması ile insanlar kolaylıkla taksitle faizsiz araba imkanından yararlanabilmektedir. Peşinat olmadan da araba almak mümkündür.

Hiç Peşinatsız Senetle Araba

İlk başta basit ve kolay bir yöntem olan hiç peşinatsız  senetle araba alım satımlarında hem alıcının hemde satıcının dikkat etmesi gereken hususlar vardır. İki taraf için de önemli ve dikkatli yapılması gereken bir alışveriştir.Bir miktar peşinat ya da peşinatsız araba kampanyaları ile araç sahibi olmak isteyen kişiler aldıkları aracın arıza, kaza, hasar, boya gibi durumlarını kontrol ettirmelidir. Ayrıca arabayı alan kişilerin özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise imzalanan senetler ve ödeme tarihleridir. Senet karşılığı borçlanan kişi mutlaka araç devrini noter aracılığıyla kendi üzerine almalıdır.

Senet karşılığı aracını satan kişi ya da kuruluşlar ise alıcının imzaladığı senetlerin yanı sıra araç üzerine noter aracılığı ile rehin koyarak alacağını garanti altına alabilirler. Satıcılar aracın çalınması ya da kaza gibi sebeplerden hasara uğramasına karşın aracın kaskolanmasını da talep edebilirler.

Hiç Peşinatsız Taksitle 2. El Araba Alabilir Miyim 

Hiç peşinatsız taksitle 2. El  araba alımı  mümkündür ve bir kaç yolu vardır. Bankadan kredi kullanılabilir. Peşinatsız araba kampanyaları yapan büyük otomobil firmalarının kampanyalarından yararlanılabilir.Galericilerle ya da finans sektörleri ile anlaşılarak belli ödeme şekilleri ile peşinat ödemeden 2. El araba alımı mümkün olabilmektedir.