Peşinatsız Araba Kampanyaları

Maddi birikimimiz var ise araba alırken bu maddi birikimi peşinat olarak kullanabiliriz. Fakat özellikle maaşlı çalışanlar için maddi birikim yapma biraz zor ve uzun bir süreç olduğu için maaşlı çalışma kesimin de araç sahibi olabilmesi için peşinatsız araba kampanyaları vardır.

Araç Kredisi ile Peşinatsız Araba Alabilme

Alacağımız aracın finansmanını araç kredisi ile sağlayacaksak elimizde bir miktar maddi birikimimiz olması gerekir. Çünkü araç kredisi genelde araç bedelinin yüzde 80’ine verilmektedir. Kalan araç bedelinin yüzde 20’sini maddi birikimimizden karşılamamız gerekir. Araba firmalarının dönem dönem bankalarla yaptığı iş birliği ile araç bedelinin yüzde yüzüne kredi kullanımı yapılmaktadır. Anlaşma yapılan araba firmalarından araba alınıp anlaşma yapılan bankalardan kredi kullandırıldığı takdirde taksitle araba sahibi olunabilir. Fakat her durumda bankadan kullandırılan araç kredilerinde faizli kredi olduğu için faizsiz araba almak isteyenler banka araç kredisinden uzak durmaktadır.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alabilirim?

Maddi birikimimiz yok ama araba almak istiyorsak peşinatsız senetle araba alma seçeneklerine yönelebiliriz. Senetle araba alma düşüncesinde olan kişilerin bir araya gelip bir grup oluşturup, altın günü mantığı ile her ay apara toplayıp, noter huzurunda yapılan çekilişle çekilişten çıkan kişi toplanan para ile araba sahibi olur. Hiç peşinatsız senetle araba almak isteyenler için bir fırsat olarak görülen bu çekiliş sistemi ile birçok kişi araba sahibi olma hayallerini gerçekleştirmişlerdir.

Peşinat verebilecek maddi birikimi olmayan ve senetle araba almak isteyenler için araba firmaları ve oto galericiler de bir seçenektir. Araba sahibi olmak isteyenler ile satış yapan firma arasında yapılan bir anlaşma ile senetle araba satışı yapılır. Satış yapan firma senet ödemeleri bitene kadar satılan araç üzerine kendi lehine rehin şerhi koyar. Aracın senet ödemeleri bitince rehin şerhi kaldırılır.

Hem sıfır araba hem ikinci el araba satışlarında bu ödeme yöntemleri kullanılır. Banka araç kredisine göre hem daha kolay işleyen bir süreç hem banka araç kredisinde olan evrak yoğunluğunun olmadığı bu süreç araç sahibi olmak isteyenler için karşılarına çıkan bir fırsattır.

katilimevim-sabit-reklam