Peşinatsız Araba Kampanyaları İçin En Uygun Dönemler

Bir maddi birikimimiz var ise araba alacağımız zaman bu tutarı peşinat olarak kullanıp daha az tutardaki taksitlerle araba sahibi oluruz. Peşinat vererek araba sahibi olmak taksit ödemelerini daha kolay yapmamızı sağlasa da maddi birikimimizi peşinat olarak kullanmayıp hiç peşinatsız senetle araba kampanyalarından faydalanıp araba sahibi olabiliriz.

Peşinatsız Araba Kampanyaları Yapan Araba Firmaları

Araba satışlarını arttırmak isteyen araba firmaları belli bankalar ile anlaşma yaparak kullanılacak araç kredilerinde araç değerinin yüzde yüzüne kredi kullanımı gibi bir kampanya yapabilirler. Böylece peşinatsız araba almak isteyenler bu kampanyadan yararlanıp araba alabilirler. Ama faizsiz araba almak isteyenler için banka araç kredisi uygun bir seçenek olmayıp bu tarz kişilerin araba finansmanını senetle araba satan araba firmaları ve oto galericiler sağlar. Banka kredilerinde faiz oranının yüksekliği araba almak isteyenlerin gözünü korkutabiliyor.

Senetle araba almak isteyenler için en uygun dönem ekonominin ve araba piyasasının durgun olduğu dönemler ağırlıktadır. Bu dönemlerde özellikle araba firmaları ve oto galericiler peşinatsız senetle araba almak isteyen müşterilere satış yaparak araba satışlarını arttırmayı hedeflerler.

Araçların model değişim dönemleri her yıl ağustos ayına denk gelmektedir. Eylül ayından itibaren araçların yeni modelleri piyasaya çıkmaktadır. Temmuz ağustos döneminde araba firmaları yeni modeller çıkmadan eski modeller stoklarını eritmeye çalışmaktadırlar. Stoklarını eritmek için farklı kampanyalar düzenleyip satışlarını arttırmayı düşünmektedirler. Sıfır araba satışlarını arttırmayı ve sıfır araba stoklarını eritmeyi hedefleyen bu kampanyalardan en öne çıkanı peşinat olmadan araba satışı yapmaktır. Maddi birikimi olmayan ya da elindeki maddi birikimini başka bir yerde kullanmayı düşünen araba sahibi olmak isteyenler için bu kampanyalar kaçırılmayacak fırsatlardır.

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Taksitle araba almak istendiğinde eğer bu isteğimizi bankadan araç kredisi alarak gerçekleştireceksek, araç üzerine banka lehine rehin şerhi konur. Araç kredisinin ödemesi bitince araç üzerindeki rehin kaldırılır. Araba firmalarından ya da oto galerisinden senetle araba alma yapılıyorsa alınan aracın üzerine satış yapan firma rehin şerhi koyar. Aracın senet ödemeleri bitiğinde aracın üzerindeki rehin şerhi kaldırılır. Senet ödemeleri ya da kredi ödemeleri bitince rehin kaldırma işlemini ihmal etmeden yapmakta fayda vardır.

katilimevim-sabit-reklam