Peşinatsız Daire Alırken Faizsiz Yöntemler

Ev sahibi olabilmek hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak konut fiyatları genel olarak daire almak isteyen kişilerin yüzünü güldürmekten çok uzak kalmaktadır. Peşin para ile daire alamayan vatandaşlar yüksek faizlerin altında ezilmemek için faizsiz seçenekleri araştırmaktadır. Faize ek olarak peşinat konusu da çoğu zaman daire sahibi olmak isteyenler için sorun teşkil etmektedir. Bu sebeplerle peşinatsız daire alırken faiz ödenmeyen yöntemler oldukça avantajlıdır.

Finans Kuruluşları İle Peşinatsız ve Faizsiz Daire Alma

Peşinatsız ve faizsiz ev almak için geliştirilen yöntemlerin içinden en çok dikkat çeken seçenek bazı kuruluşların düzenlediği düşük taksitlerle ve faizsiz ev alma yöntemleridir. Bu yöntemde daire sahibi olmak isteyen kişilerden belli bir daire fiyatı belirlemeleri istenir ve aynı fiyatta daire almak isteyen kişiler ile bir grup olmaları sağlanır. Evin fiyatı belli bir taksite bölünür. Her ay bu gruptan bir kişi toplanan paralar ile ev sahibi olur.

Finans Kuruluşlarıyla Ev Alırken Taksitler Nasıl Belirlenir?

Finans kuruluşları bu yöntemle yürütülen ev alma işleminin her adımını kontrol eder. Ödeme yapacak grupları kendileri bir araya getirir. Ödeme taksitlerini kendileri belirlerler. Örnek verilecek olursa, bir kişi 150.000 TL değerinde ev alacak olsa, bu kuruluş aynı fiyatta ev sahibi olmak isteyen kişiler kuruluşça bir araya getirilir. Belli bir vade belirlenir ve ortaya aylık ödenmesi gereken taksit sayısı çıkar. Bu vade genellikle kredisiz ev almak isteyen ve sisteme katılan kişilerin ödeme gücüne göre belirlenir.

Finans Kuruluşlarıyla Ev Alırken Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Faizsiz ve peşinatsız ev alma işlemini yürüten kuruluşlar ödemenin belirlenmesinden sonra bir gurup haline getirilen kişilerden her ay birinin ev sahibi olmasını sağlar. Bu yöntemde her ay ev sahibi olacak 1 kişi için kura çekilir. Kura sonucunda ev sahibi olacak kişi ilk olarak belirlediği fiyatta ev bulur ve kuruluş tarafından ödemesi yapılır. Yani bu sitemde belli bir süre yoktur. Kura sonucu ile süre belli olmaktadır.

Özellikle kiracılara ev sahibi olmayı sağlayan bu yöntem birçok kişinin yüzünü güldürmüş bir yöntemdir. En önemli avantajları peşinatsız ve faizsiz bir şekilde ev sahibi olmak için gerekli imkanı sağlamasıdır. Bunlara ek olarak taksitle ev alma ve daire sahibi olabilmenin de kişinin bütçesine uygun bir şekilde düzenlenmesini sağlamaktadır. Böylece bu yöntemi kullanan vatandaşlar belli bir aylık ödeme bütçesi belirlemektedir. Bu bütçe dahilinde vade belli olmaktadır.