Peşinatsız Ev Alma İstanbul

Ev almak birçok kişinin hayalidir. Kira ödemekten kurtulmak anlamına gelmektedir. Ancak kimi kişiye göre ulaşılması zor kimisi için çok kolaydır. İstanbul, Türkiye’nin en yüksek nüfusuna sahip olan ve insan yoğunluğunun en fazla olduğu bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Başka bir ifade ile metropoldür.  Nüfus fazla, ev ihtiyacı çok fazla ancak konut fiyatları semtten semte farklılıklar gösteren ve konut değerlerinin yüksek olduğu bir yerdir. Peşinatsız Ev Alma İstanbul gibi bir seçenek imkansız gibi görünse de bu konuda araştırma yapmak yerinde bir karar olacaktır.

Kredi İle Ev Alma Sistemi

Ev almanın bilinen tek yolu bankadan kredi çekmek, o borcu ödemek ve sonunda ev sahibi olmak mutluluğunu yaşandığı bir döngüydü. Yükselen faiz oranları, konut fiyatlarının artışı bütün bunlar düşünülünce birçok kişi bu durumdan kredi ile ev almaktan çekinir oldu.  2011 yılından sonra kredi çekilirken evin değerinin verildiği peşinatlı sistem hayatımıza girdi. Bunun üzerine faizsiz ev, kredisiz ev, peşinatsız ev gibi kampanyalar geliştirilmeye başlandı.

Peşinatsız Ev Sistemi

Bankadan kredi çekmeden faizsiz ev sahibi olmanızın mümkün kılındığı bir sistem olarak tasarlanmıştır. Ev sahibi olabilmeniz için kurulan firmalar aracılığı ile bir ödeme planı çıkarılarak ev satın alabilme imkanı verilmektedir. Bu sistemin yaygınlaşmasının ardından bankalarda peşinatsız konut kredisi sistemini geliştirmişlerdir. Ancak bu sistemde bir evi ipotek gösterme zorunluluğu bulunmaktadır.

İstanbul’da Ev Sahibi Olmak

İstanbul çok büyük bir şehirdir. Bu durum ev sahibi olamayacağınız anlamına gelmemelidir. İstanbul’da her gün yeni bir konut projesi başlıyor. Bloklar çok kısa süreler içinde yüksekmiş oluyor. Peşinat ödemeden İstanbul’da ev sahibi olabilmeniz için çeşitli firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar aracılığı ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Konutları yapan firmalar ile görüşülerek bir ödeme planı çıkarılarak kredisiz ev sahibi olma imkanı da bulunmaktadır. Taksitle ev almak gibi düşünebilirsiniz. Senetle ev almak da bir yoldur.  Bu yolu seçerseniz çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Ödem planı çok dikkatli hazırlanmalıdır. İstanbul’dan ev almak isteyenlerin bazı konularda daha dikkatli olması uygun olacaktır. Peşinatsız Ev Alma İstanbul seçenekleri bu şehir için daha özenle gözden geçirilmelidir.