Peşinatsız Ev İçin Teslim Şartları

Banka kredisi kullanmak istediğinizde faiz üzerinize ekstra bir yük olarak biner. Aldığınız paranın üç dört katını geri ödemeniz gerekir. On yıllık bir kredi kullansanız beş yılı faiz ödemesidir. Faizsiz kazanç ve katılım yolu ile ev sahibi ve araba sahibi olmanızı sağlayacak birikim yöntemleri de var. Faizsiz ev sahibi olabileceğiniz bu yöntemlerde peşinatsız ev sahibi de olabilirsiniz.

Şu günlerde kiracıya ev sahibi olma şansı sunan, taksitle ev alma olanakları ile gündeme gelen katılım finans kurumları birçok farklı model ve kampanyalar ile ev sahibi olma hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Artık ev sahibi olmak sadece hayal olmaktan çıkıyor. Küçük küçük birikimlerle kısa sürede gerçeğe dönüşüyor. Çok küçük peşinatlar ile veya hiç peşinatsız dilediğiniz konuta sahip olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Alma Yöntemleri

Hiç peşinatsız, faizsiz, kredisiz ev sahibi olmayı kim istemez ki? Hem de kira öder gibi, ödeme güçlüğü çekmeyeceğiniz taksitlerle kiradan kurtulmak söz konusu ise kulak kabartmadan geçmek nerdeyse imkânsız hale gelir. Banka kredisi veya finans kurumları ile bu şekilde ev almak mümkün değildir. Ancak çok kısa süreli geri ödemelerde veya özel koşullar altında faizsiz kredi söz konusu olur.

İnşaat firmalarından senetle ev satın alabilirsiniz, sabit taksitlerle veya vade farksız gibi görünse bile mutlaka bir fark veya faiz işlemi mevcuttur. Belli oranlarda katılım bedeli ile faizsiz, katılım ortaklığına dayalı birikim yöntemi ile ev sahibi olurken peşinatı, taksiti, vadeyi siz kendiniz belirlersiniz.

Evimi Nasıl Teslim Alırım?

Katılıma dayalı, faizsiz kazanç ve birikim yolu ile taksitle ev al yöntemlerinden birine dâhil olmak için gelirinizi belgelemeniz, kredi notunuz, bordronuzu gerekli değildir. Kimlik bilgilerinizi ya da sadece TC kimlik numaranız ile katılımcı olabilirsiniz. Sizin belirlediğiniz şartlar ile uygun yöntem karar verildikten sonra bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme uyarınca almak istediğiniz evin birikimi tamamlana kadar ödemeleriniz devam eder.

Seçtiğiniz yönteme göre noter huzurunda yapılan kura ile veya birikiminizin yarısı tamamlandığında istediğiniz eve sahip olursunuz. Kura yöntemi ile belirlenen sıraya göre evinizi ilk sıradan teslim alabileceğiniz gibi daha sonraki dönemlerde de teslim alabilirsiniz. Evinizi erkenden teslim alıp taşınır ve ödemeleriniz yapmaya devam edersiniz.

katilimevim-sabit-reklam