Peşinatsız Kira Öder Gibi Ev Sahibi olmak

Zorlaşan hayat şartları karşısında, dar gelirlinin en büyük sıkıntısı Kiradan Kurtulmak ve istediği özelliklerde bir evinin olmasıdır. Ancak, özellikle asgari ücretle geçinen kişi için bu hiç de kolay değildir.  Hayat pahalılığına bir de kira gideri eklenince, geriye kalan para ile Ev almak neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Ancak, kirada oturmak hem maddi hem manevi büyük sıkıntı yaratmaktadır.  Ev sahibi ile anlaşmak, ya da evin her sene artan kirası, bir de bunun üstüne çıkarılma korkusu, insanları Ev Sahibi Olmak için farklı yollara yönlendirmiştir. Kimisi banka kredilerini tercih ederken, kimi inşaat firmalarının sunduğu konut projelerine yönelmiştir.

Ancak, her iki yöntem de kişiye avantaj ve dezavantajlar getirebilir. Banka kredisi Kira Öder Gibi sunduğu avantajlı taksit fırsatıyla tercih edilirken, ev bedelinin en az % 25 lik kısmını kişiden peşinat olarak talep etmektedir. Peki Peşinatsız Ev sahibi olmak mümkün değil midir?

Peşinatsız Ev Almak İçin En Güvenli Yol; Katılımevim

Kişilerin her ay belirli bir bütçe ayırarak ev almak için başvurduğu banka kredileri, uyguladıkları faiz oranlarının yüksekliği ve istenilen peşinat yüzünden sıkıntı yaratmaktadır. Bu krediler peşinatı karşılayamayan kişiler için uygun değildir. Peşinat olmadan tamamını veren bankalarda da, faiz oranları diğerine göre çok daha fazla olmakta, ayrıca alınan dosya masrafı, uygulanan hayat sigortası ve uzun vadedeki faiz ile, ev bedeli neredeyse iki katına gelmektedir.

İnşaat firmaları aracılığıyla konut projelerinden yararlanmak isteyen kişiler ise,  Senetle Ev sahibi olmak zorundadırlar. Bu da kişi için riskli bir durumdur.Oysa ki, tüm bu dezavantajlar bir yana Peşinatsız Ev artık o kadar da zor değildir. Son dönemlerde kişilerin bir araya gelerek İMECE usulü her ay birinin ev sahibi olduğu yeni bir sistem ve bu sistemin önder kuruluşu Katılımevim farkıyla ev almak artık hayal olmaktan çıkıp gerçekleşmiştir.

Neden Katılımevim Tercih Sebebidir?

Kendi sektöründe güvenilirliliği ve kaliteli hizmeti ile lider olan Katılımevim, farkını Kiracıya Ev kampanyalarıyla bir kez daha göstermektedir. Dosya masrafı olmadan, faiz borcuna girmeden yani Kredisiz Ev sahibi olmak için sisteme kayıt olmak yeterlidir.

katilimevim-sabit-reklam