Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır?

Bir araba sahibi olmak pek çok kimsenin hayalidir. Arabayı almak için de yine pek çok yol mevcuttur. Fakat senetle, peşinatsız ve faizsiz araba almak varken neden banka kredisi kullanasınız ki? Kredi kullanmak istemeyenler ya da çeşitli sebeplerden dolayı kredi alamayan kişiler kolaylıkla araba sahibi olabilirler. Ancak bu hususta oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Peşinat ödemeden ve senetle araba satın alabileceğiniz galeriler bulunmaktadır.

Peşinatsız Senetle Araba Almanın Şartları

Bireylerin araba sahibi olması için galeriler ve firmalar senet yapmaktadır. Fakat bu kuruluşlardan senetle, faizsiz ve peşinatsız araba alabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar;

  • Bazı galeriler, peşinatsız ve taksitle araba satarken, tıpkı bankalar gibi kredi sicilinizi bilmek isteyecektir.
  • Kredi kartı varsa, ödemelerini düzenli olarak yapan ve düzenli bir gelire sahip olan kişilere kolaylıklar tanınmaktadır.
  • Senetle araba alabilmeniz için galeriler, sizin için bir finans kuruluşundan kredi kullandırırlar. Yani aracı olurlar.

Kredi notu düşük kimselere yalnızca senet yolu ile satış işlemleri yapılmaktadır. Fakat böyle bir durumda da arabanızı peşinatsız olarak satın alamazsınız. Senetle araba alabilmeniz için mutlaka araç kasko değerinin %30‘una kadarını peşin ödemeniz gerekmektedir. Geri kalan ödeme bakiyesi ise 48 aya kadar vadeli bir şekilde ödenebilmektedir.  Böylece kira öder gibi araba sahibi olabilirsiniz. Almış olduğunuz aracı en geç 7 gün içerisinde ve 1000 km yapmadan önce geri iade yapabilirsiniz. Kimi galerilerde aracı kullanmış olduğunuz gün kadar kira bedeli alınmaktadır.

Senetle Araba Satan Güvenilir Firmalar

Senetle araç satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, galeri ya da firmaların güvenilir olmasıdır. İnternet üzerin senet ile araba satan güvenli siteleri derledik. Bu siteler üzerinden galeriler, firmalar ya da kişilerle iletişime geçerek alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu siteler üzerinden de senetle ev ya da taksitle ev alma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

  • wowwo
  • Sahibinden
  • Otovadeli
  • Letgo

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elinizde imkan varsa mutlaka galerileri gezmelisiniz. Ayrıca senetle satın alacağınız arabanın kontrollerini yapmalı ve yine piyasa değerinde araştırma yapmalısınız. Aynı durum ev sahibi olmak için de geçerlidir. Yüksek tutarlı peşinatlar ödemek yerine daha az peşinat isteyen firmalar bulabilirsiniz. Mutlaka senetle alışverişlerinizi banka aracılığı ile yapmalısınız.Böylece ödemelerinizi bankaya yapar ve ödeme yaptıkça senetlerinizi alabilirsiniz. Sözleşmeleri dikkatle okuyun ve dikkatle inceleyin.

katilimevim-sabit-reklam