Peşinatsız Senetle Araba

Hiç kuşkusuz araba insanların olmazsa olmaz ihtiyaçları haline gelmiştir. Kredi kullanmadan  ya da peşinatı olmadan araba sahibi olmak isteyenler için, peşinatsız senetle araba alma seçeneği vardır. Burada önemli nokta senetle yapılan alış veriş peşinatlı olan ya da banka aracılığı ile kredili şekilde yapılan alış verişe göre kişi için daha pahalı olabilmektadir.

 

Bu durum peşinatsız senetle araba sahibi olmak isteyenler için özellikle dikkat etmeleri gereken bir durumdur. Bu durumda senetlerin aylık yapılması söz konusudur. Hemen hemen her yerde yapılan bu uygulama en çok galericilerin başvurduğu bir sistemdir. Bu uygulama ile galericiler hem araba üzerinden hem de kişilere sağladığı krediler üzerinden kar elde etmektedir.

 

Peşinatsız Taksitle Araba Almak İstiyorum

Her isteyenin böyle alış veriş yapma hakkı vardır. Bu şekilde alış verişi tercih edenler Genellikle banka sicili bozuk olan kişilerdir. Kredi notu düşük olanlar için kredi bankadan çıkmaz ve bu durum peşinatsız senetle araba almak istiyorum diyenler için senetle araba alma yolunu gösterir.

 

Güvenilir ve büyük şehirlerde olan galericilerden bir araba beğenmek ve bu arabayı peşinatsız senetle araba almak isteyenler galerici sahibi ile şartları karşılıklı açıkça konuşabilmelidir. Aksi takdirde senetle yapılan işlerde sıkıntılar yaşanabilir.

 

Senedi doldurmayı çok iyi bilen ve senetle ilgili resmi işlerde iyi olan kişilerden bilgi almakta yarar vardır. Aksi takdirde kişi hem borçları ödemek zorunda kalır hem de arabası elden gitmiş olur.

 

Senetle Araba Nasıl Alınır

 

Senet işlemi ile araba satan galeriyi bulduktan sonra araba için peşinat verilip verilemeyeceği kararlaştırılır. Peşinatı hiç vermeden de direk araç sahibi olma imkanı vardır. Peşinatsız senetle araba alma peşinatı olmayanlar için cazip bir seçenektir. Senetle araba satın alındığında aracın sahibi aracı alan kişi olmaktadır. Buradaki fark alan kişi bankaya değil, onun için kredi kullanan galericiye borçlu olunmasıdır. Bu borç peşinatsız taksitle araba alma şeklindedir.

 

Güvenilir şekilde araba almak isteyenler peşinatsız senetle araba seçeneğini iyi araştırıp  bütçesine uygun taksitle bu işi çözebileceği galerileri araştırabilirler.