Peşinatsız Sıfır Araba Kampanyaları

Bu devirde sıfır bir arabayı hiç peşinatsız almak kolay değil. Alacağınız araba ortalama 100 bin lira civarında olduğunu var sayarsak bunun için bankalardan çekebileceğiniz kredi miktarı belirli. 90 bin liranın altındaki araçlar için %70 oranında kredi alabilirken 90 bin liranın üzerindeki araçlar için ise %50 oranında kredi kullanabiliyorsunuz. Yeni düzenleme bu şekilde. Aynı zamanda yüksek bir gelir belgesine de ihtiyacınız olacak.

Araba fiyatlarının yükselişte olması ve kredi faizlerinin de yüksek olması sebebiyle sıfır araba piyasası biraz durağan hale geldi. Bu da pazarı harekete geçirmek için yeni yöntemlerin geliştirilmesine sebep oldu. Galeri ve bayilerin düzenledikleri kampanyalar ve bayilerin bankalar ile düzenlenen kredi protokolleri ile hiç peşinatsız araba almak artık hayal değil.

Peşinatsız Bayi Kampanyaları

Hal böyle olunca bayiler peşinatsız araba kampanyaları düzenleyerek piyasayı hareketlendirme çabasındalar. Birçok markanın birçok modeli için uygun kampanyalar düzenleniyor. Özellikle Fiyat, Toyota, Volkswagen, Ford gibi sektörün önde gelen firmaları kendi finans hizmetlerini sunuyorlar. Bu markaların sunduğu kredilerden faydalanarak çok düşük peşinatla veya peşinatsız olarak araba alabilirsiniz. ÖTV indiriminden de faydalanarak çok uygun ödeme koşulları ile araba sahibi olabilirsiniz.

Ülkemizde oldukça popüler olan otomotiv devlerinin finans firmaları ile banka kredileri ile uğraşmadan oldukça uygun kampanyalardan faydalanarak faizsiz, peşinatsız, senetle araba almak mümkün. Ya da elinizde kullandığınız bir aracınız varsa bu aracı peşinata sayarak geri kalanını taksitlendirebilirsiniz.

Faizsiz Senetle Araba Kampanyaları

Bazı firmaların düzenledikleri özel organizasyonlar ile hiç faizsiz araba sahibi olmak mümkün. Bu organizasyonlarda İslami kurallara uygun olarak düzenlenen sistemde faiz yok. Bu sistemde aracın bedeli, ne kadar taksit ödeyebileceğiniz, ne kadar sürede aracı teslim almak istediğiniz belirlenerek bir plan oluşturuluyor. Bu plan dâhilinde ödemeler ayarlanıyor.

Örneğin 50 bin liralık bir araç almak istiyorsunuz ve ödeme gücünüz de aylık 1000 lira civarında. Bu durumda arabayı 50 ayda alabilirsiniz. Bu organizasyonlara dâhil olduğunuzda 25 ay sonra arabanızı teslim alıyor ve senetleri ödemeye devam ediyorsunuz. Bu sisteme katılmak için araç bedelinin belli bir oranında teminat yatırmanız gerekiyor. Böylece hiç faiz ödemeden istediğiniz araca sahip oluyorsunuz.

katilimevim-sabit-reklam