Peşinatsız, Sıfır Araba Kampanyaları!

Peşinatsız sıfır araba kampanyaları 2019 yılının ilk aylarından beri devam etmektedir. Bu kampanyalar genellikle, KDV indirimleri ve bankalar tarafından yapılan anlaşmalar ile 0 faizli araba imkanı sunan galerilerdir. Mart, nisan ve mayıs aylarında yeni kampanya paketleri açıklanmıştır. İsteğe bağlı olarak çok düşük ön ödeme ile ya da peşinatsız araba sahibi olabiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra senetle araba alma kampanyaları da yer almaktadır. 2019 yılına girdiğimiz şu dönemde, kendisini çok fazla hissettiren ekonomik krizle birlikte daralan piyasada araba satışları büyük bir düşül yaşadı. Aynı şekilde konut satışlarında da yaşanan düşüş senetle ev satın almayı da kolaylaştırdı. Artık kira öder gibi hem ev hem de araba sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz Araba Kampanyaları

Günümüzde bankaların faiz oranları yıllık bazda %30 civarındadır. Bu nedenden dolayı pek çok kişi banka kredilerinden uzak durarak, faizsiz ev ya da faizsiz araba almanın yollarını aramaya başladı. Birkaç sene önce bankadan ihtiyaç kredisi çekerek araba almak oldukça kolaydı. Fakat bankaların kredi faizleri oldukça yükseldi. Bu durum sadece alıcıyı değil satıcıyı da zor duruma düşürdü.

Düşüş yaşanan satışlar için bir çözüm yolu gerekti ve özel araç bayileri arasına bir kredi protokolü imzalandı. Bu imzalanan protokole göre, sıfır araç almak isteyen kişilere bankalar, faizsiz ya da oldukça düşük faizlerle kredi kullandıracaklar. Fakat bu durum her marka için geçerli değildir. Faizsiz araba satışı yapan pek çok farklı firma bulunmaktadır.

Peşinatsız Sıfır Araba Kampanyaları Bitimi

Şu an için peşinatsız sıfır araba kampanyalarının bitim tarihi net olarak belli değildir. Devletin ÖTV ve KDV indirimleri ve bankalarında da bu bağlamda faizsiz kredi vermesi bireylere alım fırsatı yaratıyor.Kampanyaların bitmesi gerek ev sahibi olmak gerekse araç sahibi olmak adına satışları düşürecektir. Bu nedenle en azından kampanyaların 2020 yılına kadar devam etmesi beklenmektedir.

Peşinatsız Senetle Araba Alma

2019 yılına girdiğimizden bu yana senetle araba alma ya da senetle ev alma olanakları da sağlanmaktadır. Elden ya da banka aracılığı ile taksit ödeyerek senetli araç satışı yapan galericiler bulunmaktadır. Küçük bir internet araştırması ile kolayca bu galerilerin telefon ve adreslerine ulaşabilirsiniz. Fakat bu hususta dikkatli olmanızda yarar var. Ayrıca arabada herhangi bir problem ile karşı karşıya kalırsanız 7 gün içerisinde 1000 km yapmadan iade edebilir ve senetlerinizi geri alabilirsiniz. İmzalamış olduğunuz sözleşmelerde bu maddeye dikkat etmelisiniz.