Peşinatsız Taksitle Araba Almak İstiyorum

Yeni bir araba almak istiyorsunuz ancak hiç birikmişiniz veya elinizde başka bir aracınız yok. Taksitle, peşinatsız araba sahibi olmak istiyorsanız bayilerin düzenlediği kampanyalardan ve senetle sıfır veya ikinci el araç satan galeri ve firmaların kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Bu firmalar bankalar ile kendi kredi protokolleri çerçevesinde sizin banka kredisi kullanmanıza aracılık ederler.

Renault, Ford, Volkswagen gibi firmalar kendi finans firmalarına sahiptir. Fiyat da Koç Finans firmasına bağlı olarak kredilendirme işlemlerini yapar. Bu finans kurumları BBDK’ ya bağlı tamamen yasal kurumlardır. Bankalar gibi kredi kullandırma yetkisine sahiptirler. Bayilerden kullanacağınız bu tip kredi kampanyaları sayesinde hiç peşinatsız veya çok düşük peşinatlar ile araba alabilirsiniz.

İkinci El Araçlarda Kredi İmkânı

İkinci el araçlar için banka kredisi kullanmak daha kolaydır. Taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi kullanarak taksitle araba sahibi olabilirsiniz. Düzenli bir gelire sahip olan ve bankalarla finansal geçmişinde bir sorun olmayan herkes kolaylıkla bu kredileri çok kısa bir zamanda kullanabilir. Ayrıca galeri ve bayiler aracılığı ile de taksitlendirme sistemine katılabilir.

Ben kredi faizi ödemek istemiyorum diyorsanız, faizsiz araba sahibi olabileceğiniz, ödemelerinizi taksitlendirebileceğiniz firmalar da var. Bu sistem de hiç faizsiz, senetle, taksit ödeyerek istediğiniz model ve marka araca sahip olabiliyorsunuz. Hatta 80 aya kadar taksit yapan firmalar var.

Senetle Araba Satan Galeriler

Bir bayiye ya da galeriye gittiniz, peşinatsız ve senetle araba almak istediğinizi söylediniz. Firma sahibi de öncelikle sizin finansal geçmişiniz ile ilgilenecektir. Öncelikle peşinatsız taksitle araba satın almanız için sizi bir banka kredisi almaya veya finans kurumuna yönlendirirler. Kredi notunuz düşük ve banka kredisi için gerekli şartlarınız uygun değilse senetle araba almanız için belirli bir oranda peşinat ödemeniz gereklidir.

Senetle taksitlendirme yöntemi ile araba satan galeriler ve firmalar genellikle kasko bedelinin %30’u kadar bir miktarı peşin ödemenizi talep ederler. Geri kalan miktar ise genellikle en fazla 48 ay vade olarak ödenir. İkinci el taşıtlar için daha uygun şartlarda kampanyalar düzenlenmektedir.

Araba sahibi olmak istiyorsanız öncelikle markaların kampanyalarını takip edin. İkinci el araç alacaksanız mutlaka ekspertize götürüp aracı kontrol ettirin ve aracın piyasa değerini öğrenmek için araştırma yapın.