Peşinatsız taksitle Araba Almak İstiyorum

Maddi birikimi olan kişiler araba almaya karar verdiklerinde maddi birimlerini peşinat olarak kullanmayıp peşinatsız araba alma seçeneklerini değerlendirmek isteyebilirler. Araba sahibi olduktan sonra da arabanın benzin masrafı, sigorta masrafları olduğu için araba almak isteyen kişiler maddi birikimini peşinat olarak kullanmak istemeyebilirler.

Araç Kredisi Dışında Araba Finansman Seçenekleri

Kredisiz araba almak isteyenler için banka dışı finans kuruluşlarının finansman seçenekleri mevcuttur. Sektörde bu konuda öncü olan Kalıtımevim’in finansman seçenekleri ile peşinat vermeden araba sahibi olunmaktadır. Araba almak isteyen kişinin bütçesine uygun seçeceği katılım modeli ile araba sahibi olunur. En çok tercih edilen model çekiliş / kura sistemidir. Bu sistemde taksitle araba almak isteyen kişiler bir araya gelirler ve her ay taksit öder gibi para toplayıp bir araba parası toplarlar. Noter huzurunda yapılan çekilişle gruptaki bir kişi toplanan bu araba parasıyla araba sahibi olur. Bu şekilde gruptaki herkes istediği model ve markada arabaya sahip olurlar. Faizsiz araba sahibi olmak isteyenler çekiliş sistemi ile arabalarına sahip olmaktadırlar.

Katılımevim sadece araba finansmanında değil, peşinatsız ev ve kredisiz ev alımlarında da ev finansmanı sağlamaktadır. Hem ev sahibi olmak isteyenler için hem araba sahibi olmak isteyenler için finansman konusunda Katılımevim’in katılım modellerinden güvenle destek alınabilir.

Araba firmaları ve oto galericiler de araç satışlarını arttırmak için senetle araba satmaktadırlar. Eski zamanlarda kullanılan bir ödeme yöntemi olan senetle satış son dönemlerde araba satışlarında ve ev satışlarında tekrar kullanılmaya başlanmıştır. Senetle satışı yapılan arabanın ruhsatına genelde satıcı firma lehine rehin şerhi işlenir. Senet ödemeleri bitene kadar araç satıcı firmaya rehinli olur. Senet ödemeleri problemsiz olarak bitince araç üzerindeki rehin şerhi kaldırılır ve araç tamamen alan kişiye ait olur.

Bankla Ödemeleri Sorunlu Olan Kişiler Katılımevim Aracılığı ile Araba Alabilir mi?

Bankalar ile olan ödemelerinde sorun yaşayan, ödemelerinde gecikmeler olan kişi bu gecikmeleri ve düzensizlikleri sebebiyle bankalardan kredi çekemez. Fakat Katılımevim aracılığı ile kredisiz ev ya da araba almak istediğinde bankalardaki bu ödeme düzensizliği sebebiyle bir sorun yaşamaz. Katılımevim’deki bir katılım modeli ile ev ya da araba alırken kişinin KKB puanına bakılmaz.