Peşinatsız Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Kirada olan ve bunun sıkıntısını maddi, manevi yaşayan kişilerin en büyük hayali kendilerine ait bir Ev sahibi Olma ve bu yükten kurtulmaktır.Bunun için özellikle banka kredileri tercih edilmektedir.  Ancak bu krediler ile Peşinatsız ev sahibi olmak ne yazık ki mümkün değildir.

Çünkü, bankalar konut ya da taşıt kredisi verirken, öncelikle kişinin düzenli bir gelirinin olup olmadığına bakarlar. Banka kredi risk notu da kredi kullanımı için önemlidir. Daha sonra satın alınacak evin % 25 lik kısmı kişinin ödemesi istenir. Geri kalan % 75 lik ana para üzerinden belirli oranda faiz uygulanarak, en uzun vade  olarak 120 ayda ödenmesi istenir.Kişi için bu şekilde Taksitle Ev Alma  cazip gibi görünebilir. Ancak, bankanın sunduğu şartları taşımayan kişiler bu krediden faydalanamamaktadır.

Diğer bir seçenek olan ve özellikle dar gelirlinin yüzünü güldüren TOKİ konutları ise, maalesef her kesime hitap etmemektedir. Kişileri Kira Öder Gibi ev sahibi yapmayı amaçlayan bu sistemden yararlanmak için, aile bireylerinin toplam gelirinin belirli bir düzeyin altında olması koşulu vardır. Faiz olmasa da, her 6 ayda gelen enflasyon farkı, kiraya yansımakta, bu da uzun sürede kişilere ödeme zorluğu çektirmektedir.

Bazı inşaat firmaları da, temelden ödemeye başlattıkları, konut projeleri sunmaktadır. Ancak, Senetle Ev almak riskli bir durumdur. Bazen güvenilir olmayan firmalar, inşaatı senerlece tamamlamayabilir. Bu da alıcıyı mağdur edebilir.

Peşinatsız Ev Almak İçin En Güvenli Yol Nedir?

Faiz uygulayan kurumlara başvurmadan Kredisiz Ev sahibi olmak artık mümkündür. Üstelik dosya masrafı, hayat sigortası gibi ya da peşinat derdi olmadan sunulan bu seçenekde, kişiler biraraya gelerek her ay bir kişiyi kur’a yolu ile ev sahibi yaparlar. Tamamen güvenilir olan sistemin öncü kuruluşu Katılımevim farkıyla sadece ev değil, araba da almak mümkündür. Bunun için sisteme katılmak yeterli olacaktır.

Katılımevim Modelleri Nelerdir?

Katılımevimde 4 farklı ödeme modeli bulunmaktadır.

  • Rahat model
  • Hızlı model
  • Sabit model
  • Esnek model

Katılımevim farkı ve güvenliği ile en uygun modeli tercih ederek, Taksitle Araba ve ev sahibi olmak mümkündür.