Peşinatsız taksitli araba kampanyaları

Bankalara araç kredisi için başvurup onaylanması her zaman mümkün olmamaktadır, çünkü bankalar en küçük pürüzde kredi vermekten çekinir. Ülkemizde de en fazla konut ve araç kredisine başvuru yapılmaktadır. Dolayısıyla da bankalar kredi verirken hassas davranmak durumunda kalıyor ve herkese kredi fırsatı vermiyor. Hal böyle olunca tüketiciler de katılımevim gibi firmalardan taksitle ev alma ya da taksitle araba alma gibi yöntemlere başvuruyor.

Bunun haricinde senetle araç satan firmalarda vardır. Fakat senetle araba alma karşılıklı bir güven gerektirdiği için daha çok dikkat etmek gerekir, dolayısıyla da senetle araba sahibi olmak istiyorsanız bu işlemi iyi tanıdığınız ve güvendiğiniz bir galeriden yapmada fayda var. Aksi takdirde hiç tahmin edemeyeceğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Senetli ve faizsiz araba sahibi olmak istiyorsanız senet doldurmasını iyi bilmeli ve senet hakkında da bilgi sahibi olmalısınız

Senetle peşinatsız araba almak

Senetli ve peşinatsız araba sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, güvenilir, tanıdık ve aynı zamanda senetle araba satan bir galeriye gidip istediğiniz modeli bulmak. Peşinat vermek istemiyorsanız bu konuyu araç sahibiyle konuşmalısınız. Unutmayın ki burada vereceğiniz peşinat bankalardan farklı. Bankalarda peşinatı belirleyemezken, senetle alışveriş yaparken peşinatı satıcıyla birlikte belirleyebiliyorsunuz.

Ayrıca illa peşinat vermek durumunda da değilsiniz. Bu tip satış işlemlerinde genellikle satıcı sizin adınıza kendi üzerinden kredi çeker ve sizde aylık olan ödemeleri satıcıya yaparak taksitle araba sahibi olmuş olursunuz. Senetle araba alma ilk etapta mantıklı gibi görülse de aslında size ekstra kesintiler yansır. Örneğin galerici sizin adınıza kredi çekerse, bankanın faizi üzerine kendine de %2 lik bir komisyon ekler. Yani galericiler senetle araba satarken hem sizden hem de araçtan kar eder.

Peşinatsız ev almak

Kiradan kurtulmak ve kira öder gibikendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Bunun için ilk akla gelen banka kredisi çekmek, çünkü günümüz şartlarında maalesef kredisiz ev sahibi olmak oldukça zor. Bir çok banka müşterilerine peşinatsız olarak ev kredisi vermektedir fakat faiz oranları yüksek olabiliyor. Eğer maaşınızı çektiğiniz bankadan ev kredisi çekerseniz bu durum daha avantajlı bir durum olabilir, çünkü bu halde ekspertiz değerini yüksek göstererek hem evin tamamına kredi çekmiş olursunuz hem de maaş müşterisi olduğunuz için düşük faizden yararlanırsınız.