Peşinatsız Vadeli Araba İmkânı

Araba almak istiyorsanız ancak nasıl alsam, nasıl ödesem, en uygun koşullar nelerdir, karar veremediyseniz öncelikle banka kredilerini, faizsiz araba kampanyalarını, peşinatsız vadeli ödeme avantajlarını, bayi kampanyalarını, taksitle araba satan firmaları araştırmalısınız.  ÖTV indiriminden, bayi indirimlerinden veya ikinci el araba avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Hiç Peşinatsız Araba Alabilir Miyim?

Banka kredisi ile hiç peşinatsız araba almanız biraz zor. Yeni düzenlemeler uyarınca bankalar arabanın değerine göre %70 oranından başlayan krediler veriyor. Hem tüketici kredisi hem de araç kredisi alabilirseniz hiç peşinatsız araba almanız mümkün. Bu da farklı krediler ve farklı ödeme planı demek. Ya da otomotiv şirketlerinin çalıştığı finans kurumlarından kredi alarak peşinat ödemeden taksitle araba alabilirsiniz. Bu durumda da kredi notunuzun iyi olması veya iyi bir düzenli gelire sahip olmanız gerekecek.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır?

Sıfır ya da ikinci el araba satışlarında senetle araba satan firmalar bulunmakta. Ama öncelikli olarak kredi yönlendirmesi yapılıyor. Firmada sizin kredi notunuzu araştırıyor. Ödeme güçlüğü olan biriyseniz bu satışlara pek de sıcak bakılmıyor. Ama yine de imkânsız değil. Düşük bir peşinat veya aracın kasko bedelinin belirli bir oranının ödeyerek senetle taksit yapma imkânı bulabilirsiniz.

Peşinatsız, faizsiz, vadeli araba alma imkânı olan farklı organizasyonlarda bulunmakta. Bu organizasyonlara katılarak peşinatsız, faizsiz sadece taksitleri ödeyerek araba sahibi olabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Araba Satan Siteler

İnternet üzerinden farklı sistemlerde araba satan birçok site bulunuyor. Bu siteler senetle, kredili, peşinatsız, belirli oranda peşinatlı veya faizsiz olmak üzere farklı ödeme planları sunuyorlar. Günümüzde internet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar arttı. Bu sebeple iyi bir araştırma yapmanız önemli.

  • Büyük ve güvenilir firmaları tercih edin.
  • Öncelikle yakınınızda olan galeriler ile iletişime geçin. Ankara’ da yaşıyorsanız Adana’daki bir firmadan araç almanız çok da uygun olmayabilir.
  • Senet ile ödeme yapmayı tercih ediyorsanız banka yolu ile senetlerin düzenlenmesi seçin.
  • Firmanın tüketici sözleşmesi olup olmadığını inceleyin.
  • Faturanın doğru düzenlenip düzenlenmediğini kontrol edin.
  • Aracın senetle alış fiyatının piyasa değerine yakın olmasına dikkat edin.
  • %30 üzerindeki peşinatlara sıcak bakmayın.
  • Mutlaka bir ekspertiz kontrolü yaptırın.
katilimevim-sabit-reklam