Senetle Araba Alma Yöntemleri

Bankalardan genellikle kredi notunuz yetmediğinden, faiz ödemek zorunluluğu olduğundan ya da kara listede olmanızdan dolayı kredi çekmek istemezsiniz. Fakat arabaya ihtiyacınız varsa “Benim de bir arabam olsun” diyorsanız, farklı yöntemler ile araba sahibi olabilirsiniz. Son zamanlarda ülke ekonomisinin gerilemesinden dolayı, araç satışları da düşüş yaşıyor.

Bu sebeple pek çok galeri kişilere senetle araba satışları gerçekleştiriyor. Ayrıca galeriler tüketicilerin araç satın almak için banka harici alternatiflerden de yararlanabilmesini mümkün kılmıştır. Bu bağlamda Emi Oto ya da Wowwo gibi araç üreticileri faizsiz araba almak isteyen kişiler için kampanyalar ve bazı avantajlar sunmaktadır. Araç satın almak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği en bilindik yöntem; otomobil üreticilerinin finansmanları ile araba almaktır.

Wowwo Senetle Araba Satışı

Wowwo, senetle araba almak isteyen tüketiciler için, araba satışını bir üst seviyeye taşımaktadır. Doğrudan faaliyet konusu haline getirmiş bir şirket olan Wowwo, portföyü içerisinde yer alan araçlardan herhangi birisini beğenip satın almaya karar verebilirsiniz. Daha sonra araç bedeli üzerinden senet düzenlenerek satış gerçekleştirilir.

Tüketiciler taksitle araba almış gibi senet bedellerini banka hesaplarına yapar ve ödemesinden sonra senedini alır. Yeşil Holding çatısı altında faaliyetlerine devam eden Wowwo pek çok kişiyi araç sahibi yapmıştır. Şayet senetle ve taksitli araba almak istiyorsanız mutlaka Wowwo kampanyalarını incelemeniz gerekmektedir.

Organizasyonlardan Senetle Araba Almak

FuzulOto ve EminOto gibi benzeri sistemler araç satın almak isteyen tüketicileri bir araya getirmektedir. Bu sistem kadınların aralarında yaptığı altın gününe benzetilmektedir. Her ay grup içerisindeki bir kişiye araç satın alarak faaliyet göstermektedir. Tüketici bu sistemin bir parçası olduğu taktirde, hangi değerdeki aracı kaç ay taksit ödemesi yaparak satın alacağına karar verir. Daha sonra taksitlerini ödemeye başlar. Genellikle taksitle araba almak isteyen kimseler için uygun bir yöntemdir.

Tüketici taksit ödemelerine devam ederken her ay noter huzurunda kura çekilir. Üyelerin ödemeleri ile bir araya gelen fon ile kurada çıkan kişi araç sahibi olur. Kura kişiye ilk ödemesinde de çıkabilir, son ödemesinde de çıkabilir. Fakat her halükarda son ödemenizde aracınızı almış olursunuz. Sizde “taksitle araba almak istiyorum” diyorsanız, bu tür organizasyonlara dahil olabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam