Şırnak’ta salgından sonra konut satış fiyatı

Korona virüs salgını emlak sektörünü ve konut satışını doğrudan etkilemiştir. Bu süreçte Şırnak’ta da konut satış fiyatlarında değişimler yaşanmıştır. Doğu Anadolu bölgesinde bulunan ilimizin nüfusu yarım milyonu geçmemektedir. Çok kalabalık ve büyük olmayan bu şehirde konut arayışınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Şırnak’ta ev sahibi olmak istiyorsanız karşınıza çok farklı seçenek çıktığını söyleyemeyiz. Farklı fiyat düzeyleri bulunsa da satılık olacak çok fazla konut bulunmamakta. Bu seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Bu alternatif seçenekler oldukça farklı fiyat aralıklarında ve düzeylerde bulunmakta.

Ev Fiyatları Şırnak’ta 100.000 Tl gibi fiyatlardan başlayıp 300.000 TL gibi fiyatlara kadar çıkabilmekte. Fiyat düzeyleri arasında ki belirleyici etkenler; konutun merkezi olup olmaması veya genişlik, oda sayısı gibi etkenlerdir. Çok fazla fiyat farklı bulunmayan konut seçenekleri arasında yeni yapılar ve lüks konutlar daha üst fiyat düzeylerinde bulunmakta. Bu yüksek fiyatları karşılayacak maddi durumda veya böyle bir birikime sahip değilseniz kiralık ev arayışına gidebilirsiniz.

Şırnak’ta salgından sonra kiralık konut fiyatları

Şırnak’ta kiralık ev arıyorsanız satılık evlere nazaran daha çok seçeneğiniz bulunduğunu söyleyebiliriz. Birikmiş paranız yok ve ev kredisi de çekmek istemiyorsanız kiralık evler sizin için en iyi tercih haline geliyor. Salgından sonra fiyatlarda yüksek değişimler yaşanmayan Şırnak’ta güzel yapılı ve 3+1 odalı gibi gayet ferah evlere 600 TL gibi düşük ücretler vererek kira olarak tutabilmeniz mümkün. Lüks ve yeni yapı gibi konutların kira fiyatları ise çok büyük artışlar göstermeyerek 1.300 – 1.500 TL arasında. Şırnak’ta kiralık ev fiyatlarının çok yüksek olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz. Korona virüs salgınının Şırnak’taki kiralık ev fiyatlarına olumsuz bir etkisi olmamış.

Şırnak’ta konut tercihleri

Şırnak’ta ev almak gibi bir düşünceye sahipseniz çok yüksek fiyatlara çıkmadan uygun ve kullanışlı konutlar bulmanız gayet mümkün. Çok fazla satılık ev seçeneği bulunmayan Şırnak’ta fiyat düzeyleri arasında uçurumlar bulunmamakta. Orta düzey bir daire sizin için hem kullanışlı olacak hem de değerini kaybetmeyecektir. Emlak ofisi yerine sahibinden konut satın alımı yapmanız sizi vereceğiniz komisyon tutarından kurtaracak ve cebinizden daha az para çıkmasını sağlayacaktır.

Eğer gerekli maddi birikime sahip değilseniz şehirdeki kiralık konut fiyatları da oldukça uygun. Diğer şehirlere nazaran daha kiralık evlerin çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ev sahibi olmayı kafanıza koyduysanız bankalar faizsiz ev kredisi gibi bir çok faydalı hizmeti size sunabilmektedir.