Taşıt Kredisi Başvurusunda Kabul Edilen Gelirler

Bankaların sıfır ya da 2.el otomobil almak isteyenler için sunduğu kredi hizmeti taşıt kredisi olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde taşıt lüks değil ihtiyaç haline gelmiştir. İnsanların yoğun olarak yaşadıkları megakentlerde bu durum çok daha fazla kendini göstermektedir. Özellikle, son zamanlarda kadınların iş hayatında daha aktif yer alması ile toplu taşım araçları yetersiz kalmaya başlamış bu da kişileri kendi otomobillerini almaya sevk etmiştir.

Araç sahibi olmak için en fazla tercih edilen yollardan biri banka kredileridir. Bir çok banka sundukları avantajlı kredi kampanyaları ile kendilerine müşteri çekmeye çalışmakta ve en uygun araç kredisi verdikleri vaadinde bulunmaktadırlar.

En Uygun Araç Kredisi Nasıl Alabilirim?

Bankalara araç kredisi için başvuruda bulunan herkese kredi çıkmayabilir. Bunun için gerekli bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle kredi çekecek müşterinin belirli bir gelir düzeyine sahip olması ve gelirinin düzenli olması gerekmektedir. Ayrıca, gelir belgesinde herhangi bir borcunun olmadığı da belirtilmelidir.

Taşıt için talep edilen miktar, bankaca belirlenecek faiz oranları hesaplanarak belirli taksitler halinde talep edilmektedir. Belirlenen bu miktarın, diğer tüm borç toplamı ile birlikte,  kişinin gelir belgesinin 1/3’ünü geçmemesi de gerekmektedir. Zira bankalar bu miktarın üzerindeki meblağ söz konusu olduğunda, müşterinin ödeme güçlüğü çekeceğini bildiği için, kendisini güvence altına alarak kredi talebini geri çevirebilmektedir.

Taşıt Kredisi Almadan Otomobil Sahibi Olmak Mümkün mü?

Araç sahibi olmak için, artık bankalardan faizli kredi çekmek şart değildir. Otomobil sahibi olmak için Katılımevim yepyeni imkanlar sunmaktadır. Herkesin taşıt sahibi olmasını amaçlayan Katılımevim ailesi, gelir belgesiz ve sunduğu birbirinden özel avantajları ile farkını ortaya çıkarmaktadır.

2 el araç kredisi almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konu, aracın en fazla beş yaşında olması ya da sıfır araçtır. Bunun haricinde araç sahibi olmak için taşıt kredisi yerine, çok daha yüksek faiz oranıyla bireysel ihtiyaç kredisi alınması gerekmektedir. Oysa, Katılımevim, her model otomobili satın alma imkanı sunmakta ve bunu yaparken de, faiz peşinat ya da ekstra bir masrafa gerek kalmamaktadır. Her bütçeye uygun ödeme imkanı ile Katılımevim sizleri beklemektedir.