Taşıt Kredisi Çıkar Mı?

Herkes kendine ait bir aracı olsun ister. Ancak şartlar her zaman uygun değildir. Elinde birikimi olmayan kişilerde taşıt kredisi çekerek araç almayı düşünmeyi başlar. Bu noktada en önemli soru ise taşıt kredisi çıkar mı olmaktadır. Çok sayıda kişi krediye başvurmakta ve herkesin başvurusu kabul edilmemektedir. Çeşitli etmenler kredi başvurularının olumlu sonuçlanmasında çok etkilidir.

Kredi notu en etkili faktördür. Notunuz ne kadar yüksek ise kredi başvurunuzun kabul edilme oranı da çok yüksektir. Bankacılık işlemleriniz, daha önce kredi çekmeniz, kredi kartı kullanmanız başta olmak üzere yaptığınız her işlem notunuzu arttırmaktadır. Puanınız 1000 ve üzerinde ise taşıt kredisinin çıkma oranı daha da yüksek olmaktadır.

Araç kredisi faiz oranları da iyi takip edilmelidir. Almak istediğinizin aracın belli bir yüzdesi için kredi çekebilirsiniz. Üzerine faiz oranını da eklediğimiz zaman aylık taksiti ödeyeceğiniz bir geliriniz olmalıdır. Aylık geliriniz ve ekonomik durumunuz kredi başvurusunda kilit bir rolde bulunmaktadır.

Taşıt Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En uygun taşıt kredisi faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerdir. Hem daha az fark öderseniz hem de daha uygun bir ödeme planı ile taksitleri ödeyebilirsiniz. Diğer önemli bir bilgi ise aracın sıfır kilometre ya da ikinci el olmasıdır.

Araç ikinci el ise yaşı bu durumda çok önemlidir. Özellik ile 2. el taşıt kredisi çekmeyi düşünenlerin ek masrafları biraz daha fazla olmak ile birlikte bazı nitelikler de değişmektedir.

Taşıt kredilerinde vade süresi en fazla 60 aydır. Kredi borcunuz bitmeden aracı satamazsınız. Bu süre boyunca araç banka tarafından ipotek ettirilmektedir. Son taksitin ödenmesi ile ipotekte kaldırılmaktadır.

Taşıt Kredisi Çekmeden Araç Sahibi Olmak

Yüksek faiz oranları ve araç değeri kadar kredi çekilemediği için çok sayıda kişi araç sahibi olma hayallerini ertelemektedir. Yaşanan bu durumlardan dolayı faizsiz araç sahibi olunabilmesi için kampanyalar geliştirilmektedir. Katılımevim kampanyaları içerisinden sizin için uygun olanı belirleyerek faiz ödemeden ve peşinatsız bir şekilde hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kampanyaların sahip olduğu en önemli avantajı ise ödeme planının aylık gelirinize uygun şekilde hazırlanmasıdır.