Taşıt Kredisi Nedir?

İnsanlar için olmazsa olmaz bir ihtiyaç olan araç kredisi bankalardan sağlanmaktadır. Günümüz koşulları gereği aracımızın olmaması hem zamandan büyük kayıp hem de büyük bir yorgunluk getirmektedir. Bu sebeple en uygun araç kredisi ile araç almak herkes için cazip bir fırsattır. Her banka kendisi belirlediği araç kredisi faiz oranları ile tüketiciye araç kredisi imkanı sunmaktadır. Kendi ödeme yönteminizi de belirleyerek alacağınız araç kredisi hayalinizdeki araca sahip olmanızı sağlayacaktır. Yüksek araç fiyatlarını biriktirmek zor olabilir ve aracınızı yenilemek ya da yeni bir araç almak için nakdi hemen çıkartmamız mümkün olmayabilir, bankalardan alacağımız araç kredisi bizim için büyük bir kolaylık sunmaktadır. Sadece özel ihtiyacımız için olan arabalara değil ticari taşıtlara da kredi verilmektedir.

  1. el Taşıt Kredisi Almak Mümkün mü?

Sadece sıfır araçlar için kredi verildiği gibi bir yanılgınız varsa bunu hemen değiştirmeniz gerekmektedir, çünkü artık bankalardan 2 el araç kredisi de alabilirsiniz. Her banka tarafından kendi şartları ile sunulan 2. El taşıt kredisi ile aracınızı yenilemek için sadece sıfır araç almanız gerekmemektedir. Bankaların 2. El araçlara taşıt kredisi verirken dikkat ettikleri bazı noktalar vardır. Araç kredisi şartları başında aracın yaşı gelmektedir. Bu yaş sınırını bankalar kendisi belirlediği için bankalardan özel olarak sorarak öğrenebilirsiniz. Genellikle bu yaş sınırı maksimum 5 ile 8 yıl arasında değişmektedir. Bir de sıfır araçtan farklı olarak ikinci el taşıt kredisi için uygulanan yasal kullandırım oranı aracın kasko değer listesindeki değeri üzerinden belirlenir. Sadece özel araçlarınız için değil ticari araçlarınız için de taşıt kredisinden faydalanabilirsiniz. Ticari taşıt kredisi, otobüs, kamyon, kamyonet, panelvan, minibüs, otomobil vb. araçlar için kullanabileceğiniz kredi türüdür. Yine özel araçlarda olduğu gibi ticari araçlarda da 2 el araç kredisi kullanabilirsiniz.

Taşıt Kredi mi Hesaplayabilir miyim?

Taşıt kredisi almak için aklınıza takılan bir durum varsa bankalara gitmeden önce taşıt kredisi hesaplama aracı kullanarak taşıt kredisini nasıl ödeyebileceğinizi planlayabilirsiniz. Hem genellikle her bankanın kendi internet sitesinden hem de özel internet sitelerinden alacağınız aracın özelliklerini girerek kredinizi hesaplayabilirsiniz. Araç kredisi hesaplama işleminin ardından karar verdiğinizde bankanıza giderek taşıt kredisi alabilirsiniz.