Taşıt Kredisi Ödeme Zorluğu Durumunda Yapılandırma

Hayallerindeki araca kavuşmak için bankalardan araç kredisi kullanan, ancak ödeme zorluğu yaşayan kişiler için, kredi yapılandırma bir seçenek olarak sunulabilir. Bankaların taşıtkredisi faiz oranları, ihtiyaç kredisine göre her ne kadar düşük olsa da, kimi zaman müşteri aylık ödemelerde güçlük yaşayabilir.

Taksitleri geciktirip, kredi notunu düşürmek yerine, bankaların taşıt kredisi yapılandırma önerilerinden faydalanmak daha avantajlı görülebilir. Ancak, kredi yapılandırma için bankaya başvurmadan önce, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle, kredi notuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira kredi notuna göre belirlenen risk raporu kredi yapılandırma faiz oranlarını da belirlemektedir.

Kredi çekilen banka yerine farklı bankalardan teklif alınarak, en uygun araç kredisi yapılandırma için başvuruda bulunulabilir. Ancak, yeni bir bankadan çekilecek kredi için, yine hayat sigortası ve kasko bedeli gibi ekstra masraflar olacağı unutulmamalıdır.

Taşıt Kredisi Yapılandırma Şartları Nelerdir?

Tıpkı taşıt kredisi çekerken olduğu gibi, var olan krediyi yapılandırmada da bir takım şartlar sunulmaktadır. Araç kredisi faiz oranları dikkate alınarak , yapılandırma için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Ancak, yapılandırma yaparken, kişilerin herhangi bir aylık taksitlerinde olan gecikme, kredi notunu etkileyeceği için, yapılandırma olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Ya da kişilerin yapılandırma için başvurduğu farklı bir banka ise, ekstra masraflar yeniden talep edilebilir. Daha önce ödenmiş olan faiz kişiden alınmakta ve yapılandırma yapılsa dahi araç bedeli olandan çok daha yüksek miktara gelebilmektedir. Araç bedeli ise, yapılandırma yapıldığı tarihten itibaren yeniden belirlenmekte ve yine ipotek altına alınabilmektedir.

Taşıt Kredisiz Araç Sahibi Olmak Mümkün müdür?

Kişilerin istedikleri araçları kredi ile alabilme olaylarının avantaj ve dezavantajları vardır. Ödeme zorluğu çeken kişiler, yeniden yapılandırmakta, böylece eksrta masraflar ödemek zorunda kalmaktadır. Ya da kredi risk notuna göre kredi ödeyememekte ve araca banka tarafından el konulmaktadır.

Oysa, tüm bu risklere girmeden sıfır ya da 2.el araç kredisi çekmeden araç almak mümkündür. Katılımevim, hayalinizdeki araca sahip olmak isteyenlere, küçük taksitlerle, iste peşinat ödeyerek ister peşinatsız, taşıt sahibi yapmaktadır. Her sene binlerce insanı ev ve araba sahibi yapan bu geniş aileye katılmak ve yeni aracınıza kavuşmak için Katılımevim internet sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.