TOKİ  2020 Yılı İçin  Konut Hedefini Açıkladı

Daha düzenli ve daha güvenli bir yaşam alanı için mahalle yaşamına benzemesi amaçlanan toplu konut projesi TOKİ, 2020 yılı içinde binlerce insanı ev sahibi yapmayı amaçlamaktadır. Belirli gruplara ayrılarak yapılan başvurular, 2020 yılında iki farklı grup şeklinde yapılmakta. Bunlardan birinin son başvuru tarihi 30 Eylül, diğer grubun son başvuru tarihi ise 31 Aralık olarak açıklanmıştır. Toki evleri her ile göre ve ilçeye göre değişmekte olan kura çekilişlerinin tarihlerine ise internet sitesinden ulaşım sağlanabilmektedir. Her proje için belirlenen tarihleri TOKİ’nin web sitesinden öğrenip başvuru zamanını kaçırmadan başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca tüm başvuru, çekilişi, belgeler, şartlar gibi bilgilere bu siteden ulaşmanız mümkündür.

2020 Yılı İçin 10 Bin Konut Hedefi

Toplu konut çalışması olarak çalışmalarını sürdüren ve Toki başvuru sürecinin tüm şartlarını yerine getirmekte olan herkesin faydalanabileceği bir proje olarak varlığını sürdürmektedir. Özellikle de dar ve orta gelirli aile veya bireylerin temel ihtiyaçları arasında yer alan barınmanın karşılanması için konutların üretimine devam edilmektedir. Planlara göre ise 2020 yılı içerisinde neredeyse 10 bin sosyal konut yapılacak ve toki kura sonucunda çıkmakta olan ev sahiplerine anahtarları teslim edilecektir. Toki çekiliş sırasında heyecanla beklemekte olan ev sahipleri, hayallerindeki evine bu sayede kavuşmuş olacak ya da tercihe göre yatırım edinebilme fırsatını yakalayacaklardır.

2020 Kura Çekilişleri

Yayınlanan ve edinilen bilgilere göre İstanbul’daki ilk kura Başakşehir’de yapılacak. 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak olan bu törende Kayabaşı mevkinde 157 bin 474 başvurunun ardından, 4 bin 467 daire için sahiplerini bulacak. Toki sonuçları ile sahibi olunan sosyal konutu, ev sahipleri tamamen tercihine göre kullanabilme hakkına sahiptir. Türkiye’nin 81 ilinde de çalışmalarını sürdürmekte olan ve herkese ulaşmayı hedefleyen Toki, içerisinde bulundurduğu birden fazla projeye de ev sahipliği yapmakta ve hem arsa hem de toplu konut projelerine başarıyla imzasını atmaya devam etmektedir. Yeni TOKİ projelerinde genel duyurular yapılmaktadır. Bu duyurularda belirlenen şartları yerine getiren herkesin TOKİ başvurusunda bulunabileceği söylenmektedir. Başvuru sonrasında çekiliş tarihlerini takip edip sonuçlara bakarak gerekli işlemleri zamanında yapabilirsiniz.