TOKİ Kayabaşı Konut Proje Detayları

Ülkemizin pek çok kentinde avantajlı bir şekilde konut edindirmek noktasında başarılı çalışmalara imzanı atan TOKİ; İstanbul kentinde de etkili projelere imzasını atıyor. Yakın zamanda kurumun dikkat çeken projeleri arasında yer alan Kayabaşı konut edindirme projesi; adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarıyor. Toplamda 2.338 konuttan oluşan projenin çekilişlerinin geçtiğimiz aylar itibariyle gerçekleştirildiği biliniyor. Bu kapsamda son derece cazip seçeneklerde kurum bünyesinde konut sahibi olabilmek de mümkün oluyor. Bunun için TOKİ evleri projelerine dahil olmak yeterli oluyor. Elbette ki bununla birlikte TOKİ çekilişi sonrasında adınızın, çıkmış olması da önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Bu aşamadan sonra ise artık gerek Kayabaşı projelerinde gerekse diğer farklı konut edindirme projelerinde kolaylıkla konut sahibi olabilmeniz de mümkün oluyor.

TOKİ Kayabaşı Projesinin Ayrıntıları Nelerdir?

2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan toplam 2.338 adet konutun TOKİ kura çekilişlerinin yapılmasının ardından bu projelerin detayları da netleşti. Bu kapsamda projede yer alan 2+1 dairelerin 230.000 TL üzerinden ücretlendiği belirlendi. Yine 3+1 daire fiyatlarının ise 390.000 TL olarak fiyatlandırıldığı açıklandı. Uzun vadede kira öder gibi konut sahibi yaptırması bakımından avantajlı bir fırsat olarak tanımlanan TOKİ projesi oldukça yoğun bir şekilde de ilgi gördü. Bu neticede çok sayıda vatandaşın projeye ilgi gösterdiğini söylemek de mümkün oldu. Söz konusu projede yer alan dairelerin daha çok dar gelirlilere yönelik konut edindirmek maksatlı yapıldığını söylemek mümkün oluyor. TOKİ sonuçları netleştikten sonra bölgede konut edinmek isteyenlerin; durumları da netleşmiş oldu.

TOKİ Kayabaşı Projesinde Konut Geri Ödemesi Nasıldır?

Geri ödemek noktasında son derece avantajlı seçenekleri sunabilen TOKİ, Kayabaşı Mahallesindeki projesinde de farklı alternatif seçenekleri sunabiliyor. Bu kapsamda TOKİ başvuru işleminden sonra konut edindirmeyi hak edenlerin; 2+1 dairelere aylık 400 TL ödeyerek sahip olmaları mümkün oluyor. Bunun için ödemelerin yüzde 10’luk kısmının konutu teslim aldıktan sonra ödenmesi gerekiyor. 2+1 konutlarının 75 metrekare ve 85 metrekare olarak iki farklı alternatif seçenek halinde sunulduğu biliniyor. 3+1 dairelerin geri ödemesinin ise aylık olarak 720 TL olarak planlandığı söylemek mümkün oluyor.