TOKİ Konutları Sözleşme Şartları  

Ev sahibi olmanın artık hayal olmadığını kanıtlayan TOKİ konut projeleri sözleşme kapsamında belirlenen tarihlerde noter huzurunda çekiliş yapmaktadır. TOKİ başvuru formunu doldurup uygun görülen kişiler ise bu TOKİ çekiliş sonucunda evlerine kavuşmaktadır. TOKİ konut projeleri ev almaya imkanı olmayan herkesi ev almaya teşvik ederek, herkesin bütçesine uygun aylık ödemeler dahilinde ev sahibi yapmayı amaçlamaktadır. Ev almayı hayallerden çıkartarak somutlaştırmaktadır. Toki evleri projeleri sayesinde artık sizler de çocuklarınızın geleceğini garanti altına alabilir, onlara miras bırakabilirsiniz.

Noter Huzurunda TOKİ Kura

Başvurusu onaylanan herkes önceden şartları belirlenmiş olan guruplara alınırlar. Bu guruplardaki kişiler için noter huzurunda TOKİ kura gerçekleşir. Kuraya katılan herkese bir tarih verilir. Bu tarih sırasına göre ise kişiler ev sahibi olurlar. Kura şartları yapılan sözleşmede açıkça yazmaktadır. Bu sözleşme şartları dahilinde yapılan çekiliş sonucuna göre ev sahibi olunacak tarih belirtilir. Sizler de o tarihte tamamen evinize bu kadar kolay bir şekilde sahip olursunuz.

Kura için listeniz belli olduktan sonra isterseniz yapılacak kurayı canlı olarak izlemeniz mümkün olmaktadır. noter huzurunda yapılmakta olan bu çekilişi izleyerek ev sahibi olma hakkınızın size verilmesine şahit olabilirsiniz. Bu konuda TOKİ kurumsal sitesini takip ederek çekiliş yer ve zamanını öğrenebilirsiniz. TOKİ konutlarından ev sahibi olmak için tüm işlemleri adım adım takip etmeniz tavsiye edilmektedir.

TOKİ Sözleşme Şartları

Toplu konut projesi olan TOKİ yaptığı bütün işlemleri hukuka dayandırmaktadır. Bütün adımlar yasal yollarla ilerlemektedir. Sizlerle sözleşme yapılmaktadır. Ve bu sözleşmede tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar yer almaktadır. Sözleşmenin karşılık feshi ya da tek taraflı feshi durumunda uygulanacak olan yaptırımlar en açık hali ile belirtilmiştir. Sözleşmeden belli şartlar söz konusu olduğunda ayrılma hakkına sahipsiniz. Geri çekilebilirsiniz ancak sözleşmede belirtilen kurallar dahilinde size çekilme hakkı tanınacaktır. TOKİ başvuru kısmından, çekilişteki TOKİ sonuçları kısmına ve en son kısımda ev sahibi olacağınız kısma kadar yasal işlemler şeklinde gerçekleştirilir. TOKİ evleri projesi ile gönül rahatlığı ile ve çok kolay bir şekilde ve sahibi olabilirsiniz.