TOKİ Sonuçlarını Öğrenme

Ülkemizde düşük gelirli ailelerin ev sahibi yapılması için projeler gerçekleştiren TOKİ (Toplu Konut İdaresi) sonuçları kura ile açıklanmaktadır. Projeler için belirli şartları sağlayan kişiler başvuru yapabilmektedir. Başvurusu kabul edilen adaylar TOKİ kura çekilişine katılmaya hak kazanmaktadır. Kura işlemi ile ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler belirlenmektedir.

Ülkemizde bugüne kadar yüz binlerce dar gelirli aileyi ev sahibi yapan TOKİ kuraları vatandaşlar tarafından merakla takip edilmekte ve beklenmektedir. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura işlemleri TOKİ tarafından belirtilen takvime göre iller bazında farklı tarihlerde gerçekleştirilmektedir. Kura işleminin gerçekleştirilmesiyle birlikte sonuçlar ilan edilmektedir.

TOKİ 2019 Kura Çekilişi Tarihleri

Bu bağlamda 2019 yılında 50 bin konut projesi bulunan TOKİ Kuraları tarihleri;

  • Ankara için Mayıs ve Haziran ayında
  • Konya, Diyarbakır ve Adıyaman için Mayıs ayında
  • İstanbul için Haziran ayında
  • Karaman için Haziran ayında
  • Adana ve Antep için Haziran ayında
  • Erzurum Temmuz ayında
  • Bursa ve Kocaeli Ağustos ayında kura işlemi gerçekleştirilecektir.

Bununla birlikte ülkemizin neredeyse bütün illerinde gerçekleştirilecek olan TOKİ evleri kuralarına TOKİ resmi web sitesi üzerinden erişim sağlanmaktadır. TOKİ web sitesinde bütün iller için kura işleminin gerçekleştirileceği net tarihler bulunmaktadır. TOKİ başvuru işlemini gerçekleştiren vatandaşlar kura tarihlerine böylece erişebileceklerdir. Böylece kura işlemini takip etmeleri ve sonuçları öğrenmeleri de mümkün olacaktır.

TOKİ Kura Sonuçları Öğrenme

Oldukça cazip fiyatlara 2+1 ve 3+1 daire sahibi olabilme fırsatı sunan TOKİ sonuçları resmi web sitesinde ilan edilmektedir. Bununla birlikte gelişen teknoloji ile TOKİ çekiliş sürecinin canlı yayınla takip edilebilmesi de mümkün olmaktadır. Ayrıca kura sürecini takip edemeyenler için TOKİ web sitesi üzerinden kura sonuçlarının öğrenilmesi de sağlanmaktadır. TOKİ tarafından ev sahibi yapılan şanslı kişiler sonuçları buradan öğrenebilmektedir.

Çekiliş sonuçlarında listelerde adınızı bulunması halinde belirlenen takvime uyarak sözleşme için gerekli evrakları hazırlamanız gerekecektir. Sözleşme yapmadan önce 2 hafta cayma hakkının kullanılması için süre verilmektedir. Bu sürede kesin kararınızı verip sözleşmeyi imzalamanız uygun olacaktır.

katilimevim-sabit-reklam