Vadeli Araba

Ev ve araba, günümüz dünyasında en temel ihtiyaçlar arasında gösterilmektedir. Bunlara sahip olmayan pek çok insan bir arabam ve arabam olsun isteğiyle çalışmaktadır. Peki, güvenli ve doğru şekilde araba almanın yolu nedir? Vadeli araba var mıdır?

Pek çok insan, uzun süre kullanabilmek için almayı düşündüğü aracın güvenli ve sağlam olmasını ister. Araç fiyatları ise araba modelleri ve özelliklerine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Peşinat için ayrılan miktarın çok yüksek olmadığı hallerde vadeli araba almak istiyorum demek çok mantıklıdır. Öte yandan peşinat olsa bile kredi olmadan arabaya sahip olmak çok zordur. Zira aracın değerinde bir miktar peşinat diye verilir ve kalan miktar araç kredileri ile tamamlanır. Eğer kredi çekilemiyorsa peşinat sonrasındaki ödeme aşaması sıkıntılı bir süreç olacaktır.

Peşinatsız Araba Almak Mümkün Mü

Alışılmış kalıplarda düşünüldüğünde, taksitli faizsiz araba almak çok mümkün görünmeyebilir. Fakat uygun vadede araba almanın yolları bulunmaktadır. Piyasadaki araba satışlarında faiz, vade farkı, ara ödeme gibi noktalar sebebiyle araç için fazladan bir ödeme yapılabilmektedir.

Bütçenin sarsılmadan ve taksitlerin uygun şekilde belirlenebilmesi için seçeneklerin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada araba kampanyaları takip edilmeli ve uygun bir araç bulunduğunda kaçırılmamalıdır. Zira taşıt kredisi alınsa bile peşinat olmadan aracın tamamının taksitle alınması mümkün değildir.

Pek çok otomobil markası kimi dönemlerde ikinci el ve sıfır araba kampanyaları düzenlemektedir. Ancak peşinat araba alımlarında büyük bir yere sahiptir. Ve araba almak isteyen kişi belli bir miktar peşinat ödemek durumundadır.

Senetle Araba Nasıl Alınır

Güvenilir bir yöntem olup olmadığı tartışmalı bir konu olsa da pek çok kişinin kullandığı senetle araba almak da düşünülebilir. Tanıdık ve güvenilir bir yerden senet karşılığı araba almak daha yerinde olacaktır. Ayrıca peşinat ödenmek istenmiyorsa araç sahibi ile bu konuda bir anlaşma sağlanmalıdır. Ancak çoğu zaman peşinat istenir.

Peşinat konusu bankalar aracılığında olan ile karıştırılmamalıdır. Bankalarda peşinat miktarının belirlenmesinde bir etkiniz olmazken senetle yapılan işlemlerde satıcı ile birlikte miktar belirlenebilmektedir. Ayrıca taksitle araba almak için de iyi bir yoldur. Aylık olarak ödemelerin yapıldığı bu yöntem bazı riskler de taşımaktadır. Bu nedenle güvenilir bir satıcı ile el sıkıştığınızdan emin olmalısınız. Beklenmedik durumlardan bu şeklide kaçınmak mümkün olacaktır.