Zingat Nedir? Faydaları Nelerdir?

Zilyon ile Ingat kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Zingat, satılık ev veya gayrimenkul almak isteyenlerin buluşma noktasıdır. Macarca’da Zilyon; emlak anlamına gelmektedir. Ingat ise Endonezyaca’da Bilgi, Filipince’de Güven demektir. Ülkemizin dört bir yanındaki emlak veya gayrimenkul ofislerinden gelen sayılamayacak kadar çok sayıdaki verinin bulunduğu bir platformdur.

Günümüzde insanlar sahibinden satılık ev arayışını binaları ve sokakları gezerek yapmamaktadır. Yürüyerek ev almanın sınırları belirlidir. Çok uzun zamanda az sayıda mekan gezilebilir. Oysa Zingat teknolojiyi kullanarak kişilerin arayışlarını kolaylaştırır. Ev, arsa ve diğer herhangi bir gayrimenkul arayışında olan kişinin platformda il, ilçe ve semt adı yazması arayışını kolaylaştırmak için yeterli olacaktır. Kriterlerin eklenmesi ile birlikte çok sayıda seçenek ekrana yansıtılır.

Zingat ile Keyifli Ev Arayışı

Ev arayanlar en güzel ve en uygun fiyatlı konutu almak isterler. Kiralık ev arayanlar için de durum aynıdır. Fakat klasik yöntemler kullanıldığında bölgedeki bütün evleri gezmek ve görmek mümkün değildir. Zingat ise bölgedeki bütün evler olmasa da en yüksek sayıdaki seçeneği kişilere ulaştırır. İlan üzerinde haritalar kısmında sokak görüntüsü bulunur. Yakınlarda hastane, market, metro durağı gibi önemli noktalara yer verilmektedir.

Evin 360 derece görünümü kişilerin evi geziyormuş hissini yaşamasını sağlar. Sahibinden kiralık ev arayışında olanlar 360 derece özelliğini kullanarak karar dahi verebilirler. Çünkü evi gezmekten hiçbir farkı yok gibidir. İlana eklenen resimlerin çözünürlüğü yüksek olduğundan detaylar net olarak görülmektedir.

Ofislerden Gayrimenkul Almak

İşi ehlinden almak gerekir. Ehli olmayan kişi eksik veya yanlış yönlendirmede bulunabilir. Zingat emlak platformları içerisinde en ehil olandır. 2015 yılında hizmet vermeye başlamasına rağmen sunduğu fırsatlar işin ehli olduğunu kanıtlamaktadır. Emlak almadan veya yatırım yapmadan önce insanlar bölgenin piyasasını bilmek ister. Bundan dolayı Zingat sayfasında bölgedeki 1, 3 ve 5 yıllık fiyat değişimleri verilmektedir.

Konut piyasa bilgilerinin de verildiği ev ilanı sayesinde ne satıcı ne alıcı yanılır. Satıcının ve alıcının yanılmaması için Zingat’ın diğer emlak platformlarından farklı bir işleyişi vardır. Diğer platformlarda kişi kendi ilan koyabilmektedir. Oysaki Zingat’a sadece emlak ve gayrimenkul ofisleri ilan verebilir. Evini satmak isteyeni ofislere yönlendirir. Ofisler üzerinden sitede satış yapılır. Böylece kişi mülkünü değerinden düşük fiyata satmamış olur.